Matty Cash i spółka postawili się Manchesterowi City

Minimalizm Manchesteru City mógł się na nim zemścić, ale ostatecznie pokonał on ambitną Aston Villę (2:1) z Matty'm Cashem w składzie w 14. kolejce Premier League.

Tomasz Rosiński
Matty Cash Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Matty Cash
Manchester był oczywiście zdecydowanym faworytem środowego starcia i od początku rywalizacji miał dużą przewagę optyczną. The Citizens długo utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym gospodarzy.

Sporo pracy miał Matty Cash, po którego stronie biegał szybki Raheem Sterling. W 27. minucie przyjezdni dopięli swego. Wówczas właśnie Sterling zszedł do linii końcowej i zagrał piłkę na osiemnasty metr do Ruben Dias, który huknął bez namysłu i pokonał Emiliano Martineza.

Po straconej bramce podopieczni Stevena Gerrarda wciąż wyglądali na bezradnych. Natomiast zawodnicy prowadzeni przez Pepa Guardiolę poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie po bardzo ładnej akcji. Z prawego skrzydła dokładnie dośrodkował Gabriel Jesus, zaś przepięknie z powietrza uderzył Bernardo Silva.

Tuż po zmianie stron Aston Villa niespodziewanie zdobyła bramkę kontaktową. W 47. minucie precyzyjnie futbolówkę z rzutu rożnego wrzucił Douglas Luiz, a z kilku metrów do siatki trafił Ollie Watkins.

W drugiej odsłonie Manchester City nie forsował tempa, a gospodarze ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu, co powinno nastąpić w 75. minucie. Jednakże wtedy to pojedynek sam na sam z Edersonem przegrał rezerwowy Carney Chukwuemeka.

Ostatecznie mistrzowie Anglii dowieźli to skromne zwycięstwo do końca i pozostali wiceliderami Premier League. The Citizens tracą do pierwszej Chelsea FC tylko jeden punkt.