KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Padła kwota! Tyle ma zarobić w Legii Papszun. Chcą rozbić bank

Portal sport.pl dowiedział się, że działacze Legii Warszawa kuszą Marka Papszuna niewyobrażalnymi jak na polskie warunki pieniędzmi. Rekord Ekstraklasy ma zostać znacznie pobity.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Marek Papszun WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marek Papszun
Nazwisko Marka Papszuna w ostatnich dniach jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Trener Rakowa Częstochowa podobno porozumiał się już z Legią Warszawa w kwestii objęcia drużyny aktualnego mistrza Polski. Pytanie tylko, kiedy Papszun przejmie stołeczny zespół - zimą czy po zakończeniu sezonu 2021/22 (więcej TUTAJ).

Z informacji sport.pl wynika, że Legia jest gotowa rozbić bank dla 47-letniego Papszuna. Według portalu, z otoczenia szkoleniowca Rakowa dochodzą głosy, że w klubie z Warszawy mógłby zarabiać nawet kwotę 250 tys. złotych miesięcznie!

"Rocznie daje to trzy miliony. I choć niektóre źródła - te bliżej Legii - mówią, że zarobki Papszuna będą nieco niższe - około 220 tys. zł - i tak będzie to rekordowa pensja" - czytamy.

Co ciekawe, obecny rekord PKO Ekstraklasy w kategorii "zarobki trenerów" należy do... Papszuna. Tyle, że w Rakowie dostaje on 140 tys. zł miesięcznie. Pensja szkoleniowca na poziomie "tylko" 220 tys. zł byłaby też najwyższą w klubie z Łazienkowskiej. Wśród piłkarzy Legii najwięcej zarabia - jak twierdzi sport.pl - Artur Jędrzejczyk. Mowa o 200 tys. zł.

Sam Papszun kilka dni temu w wywiadzie dla "Faktu" odciął się od wszelkich spekulacji nt. swojej przyszłości w Legii.

- Pracuję w Rakowie i koncentruję się na tym, żeby z tą drużyną osiągnąć jak najlepszy wynik w lidze. Na pewno w szatni się rozmawia o całym szumie jaki teraz postał wokół mnie. Przecież piłkarze nie żyją w jakiejś szklanej bańce, docierają do nich informacje z zewnątrz, analizują je, komentują (...) Jestem w Rakowie i na dziś nic nie wskazuje na to, że coś w tej kwestii miałoby się zmienić - skomentował.

Zobacz:
Marek Papszun przerwał milczenie ws. Legii!

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski musi odejść z Bayernu, aby zdobyć Złotą Piłkę? "Gdyby to było rozegrane fair, to już miałby tę nagrodę"
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×