Wysłał sygnał do Paulo Sousy. "Kapitalnie"

Arkadiusz Reca przypomniał o sobie! Reprezentant Polski zapisał na swoim koncie asystę w meczu Serie A. Zobacz świetną akcję w wykonaniu zawodnika Spezii Calcio.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Arkadiusz Reca asystuje w meczu Serie A pomiędzy Spezią i Sassuolo Twitter / Eleven Sports / Arkadiusz Reca asystuje w meczu Serie A pomiędzy Spezią i Sassuolo
Premierową asystę w nowym zespole zanotował Arkadiusz Reca. Lewy wahadłowy w 35. minucie meczu Spezia Calcio - US Sassuolo przejął piłkę po złym wybiciu rywala, popędził skrzydłem i z linii bocznej pola karnego dośrodkował na czwarty metr do Reya Manaja.

Albańczyk mógł tylko dostawić nogę i pewnie trafił do siatki. Sędziowie w wozie VAR jeszcze sprawdzali, czy strzelec gola nie był na pozycji spalonej. Ostatecznie bramka została uznana.

"Kapitalnie Reca, znakomicie" - emocjonował się komentator Eleven Sports, Piotr Dumanowski. Świetne zagranie reprezentanta Polski zobaczysz niżej.

Tym samym Reca wysłał jasny sygnał do Paulo Sousy. Portugalczyk z 26-latkiem spotkał się jedynie na swoim pierwszym marcowym zgrupowaniu. Reca zagrał 79. minut z Węgrami i wszedł na samą końcówkę spotkania z Anglią. Później selekcjoner pomijał Recę. Były zawodnik Wisły Płock otrzymał powołanie jeszcze w październiku, ale przez kontuzję nie przyleciał na zgrupowanie.

Ostatecznie mecz 16. kolejki Serie A zakończył się remisem 2:2. Reca rozegrał pełne spotkanie, co przydarzyło mu się pierwszy raz w tym sezonie.

-> Włosi ocenili Piotra Zielińskiego. "Przerażający"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paulo Sousa powinien powołać na baraż o MŚ Arkadiusza Recę?