Włosi ocenili Piotra Zielińskiego. "Przerażający"

W hicie Serie A SSC Napoli uległo Atalancie Bergamo 2:3. Jednakże mimo porażki bardzo dobre recenzje zebrał Piotr Zieliński. To już kolejne spotkanie, w którym Polak jest czołowym piłkarzem swojej ekipy.

Artur Babicz
Piotr Zieliński WP SportoweFakty / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Po słabszym początku sezonu Piotr Zieliński wyraźnie się rozkręca. Polski pomocnik w sobotę był liderem SSC Napoli i nawet strzelił bramkę w 40. minucie (wideo z golem jest dostępne TUTAJ). To trafienie dało gospodarzom doprowadzenie do remisu 1:1. Ostatecznie jednak na niewiele się to zdało, bowiem Atalanta wygrała 3:2.

Przegrana jednak nie oznacza, że słabo oceniono Piotra Zielińskiego. Wręcz przeciwnie. Polak we włoskich mediach zebrał bardzo dobre recenzje i był jednym z najlepszym piłkarzy swojego zespołu.

Najwięcej mediów przyznało Piotrowi Zielińskiemu notę "7" (w skali od "1" do "10", gdzie "10" to klasa światowa). Na taką ocenę zdecydowały się m.in. Leggo.it, Sportfair.it, Tuttonapoli.net, Eurosport.it.

- Dużo walczył w odbiorze, a z przodu pokazał zwykłą dla siebie pewność. Gol w ważnym momencie pierwszej połowy, kiedy to Napoli było bliskie straty kolejnej bramki. Kiedy nabiera tempa, jest przerażający - tak opisano grę Zielińskiego na portalu Leggo.it.

- Świetnie porusza się między liniami. Do końca był obecny w tworzeniu akcji ofensywnych - krótko scharakteryzowano grę Polaka na portalu Eurosport.it.

Nieco gorzej, bo na "6,5" polski pomocnik został oceniony przez Goal.com i Calcionapoli1926.it. - Oprócz wyrównującej bramki zanotował pozytywny występ. Stworzył wiele ofensywnych akcji - opisano Zielińskiego na portalu Calcionapoli1925.it

Natomiast najgorsze oceny - "6" - Polak zebrał od Cacionews24.com oraz Calcionapoli24.it. - Znalazł się we właściwym momencie w 40. minucie, kiedy otrzymał wyśmienitą piłkę od Mertensa. W drugiej połowie stracił werwę i nie kreował już tylu akcji - podsumowano pomocnika na portalu Calcionapoli24.it.

Warto również zwrócić uwagę na ocenę Piotra Zielińskiego przez dwa znane portale statystyce - SofaScore.com oraz WhoScored.com. Pierwszy z nich ocenił Polaka na "7,4", co było najwyższą oceną w zespole (taką samą notę otrzymał Dries Mertens). Natomiast zdaniem drugiego z portali Zieliński zasłużył na notę "7,8" i była to zdecydowanie najlepsza ocena w SSC Napoli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)