Kolejny dramat Barcelony

To jest fatalny czas dla Barcelony. Zespół Xaviego był krok od wygrania w Pampelunie z Osasuną. Gospodarze w 87. minucie doprowadzili do remisu 2:2.

Michał Piegza
Abde Ezzalzouli PAP/EPA / Jesus Diges / Na zdjęciu: Abde Ezzalzouli
Osasuna w ostatnich kolejkach nie wygrywała. Kiedy przełamać się, jak nie z Barceloną. Zespół Xaviego w La Lidze ostatnio nie przegrywał, ale zespół ma problemy z kontuzjami.

W 1. połowie nie trzeba było długo czekać na gole. W 12. minucie cios zadali goście. Gavi popisał się kapitalnym zagraniem do Nico Gonzaleza, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

Osasuna błyskawicznie wyrównała. W 14. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Jon Moncayola, a z siedmiu metrów do bramki skierował David Garcia.

Wydawało się, że dwa  gole w krótkim czasie napędzą obie ekipy. Nic z tych rzeczy. Do końca 1. połowy niewiele działo się pod bramkami. Starała się atakować Barcelona, głównie lewą stroną, ale niewiele z tego wynikało.

Sporo emocji było po rozpoczęciu 2. połowy. W 49. minucie w zamieszaniu Sergio Busquets zagrał został trafiony piłką w rękę. Wszystko działo się w polu karnym gości, sędzia nie zareagował. Barcelona wyprowadziła kontrę. Ousmane Dembele dośrodkował z prawej strony, a Abde Ezzalzouli uderzył z sześciu metrów pod poprzeczkę. Gospodarze wściekli ruszyli na arbitra, ale niewiele wskórali.

Prowadząc Barcelona miała mecz pod kontrolą. W 58. minucie sprzed pola karnego uderzył Dembele, ale tuż obok słupka.

Wydawało się, że goście dowiozą wygraną do końca. Osasuna nie potrafiła znaleźć sposobu na zespół Xaviego. Tak było do 87. minuty. Wówczas do wybitej przed pole karne piłki dopadł Chimy Avila i płasko uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od Samuela Umtitiego i przy słupku wpadła do bramki. Goście nie byli w stanie po raz trzeci wyjść na prowadzenie.

Osasuna Pampeluna - FC Barcelona 2:2 (1:1)
0:1 - Nico Gonzalez 12'
1:1 - David Garcia 14'
1:2 - Abde Ezzalzouli 49'
2:2 - Chimy Avila 87'

Osasuna Pampeluna: Sergio Herrera - Nacho Vidal (74' Cote), Unai Garcia, David Garcia, Juan Cruz, Jon Moncayola - Lucas Torro (68' Ezequiel Avila), Kike Barja, Ruben Garcia (68' Darko Brasanac), Manu Sanchez (74' Roberto Torres) - Kike Garcia (68' Ante Budimir).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Ronald Araujo, Gerard Pique, Samuel Umtiti - Abde Ezzalzouli (90+2' Ferran Jutgla), Sergio Busquets, Frenkie de Jong, Ousmane Dembele (81' Philippe Coutinho) - Nico Gonzalez (73' Oscar Mingueza), Gavi - Luuk de Jong.

Żółte kartki: Vidal, R. Garcia, Sanchez, D. Garcia (Osasuna) oraz Gavi, ter Stegen, Pique, Umtiti (Barcelona).