Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie przerwali złą serię w starciach z Asseco Resovią Rzeszów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie
PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta z dziewiątym zwycięstwem w sezonie 2021/2022 PlusLigi. W meczu 12. kolejki zespół z Zawiercia pokonał na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:1.

Zawiercianie przegrali cztery ostatnie starcia z Asseco Resovią i liczyli, że w sobotę uda im się w końcu przerwać tę złą serię. Podopieczni Igora Kolakovicia od początku rywalizacji starali się narzucić swój styl gry i przede wszystkim za sprawą dobrej postawy w bloku szybko wyszli na prowadzenie 7:1. Spokojnie rozgrywał Miguel Tavares Rodrigues, a swoje ataki na skrzydłach kończyli Facundo Conte oraz Uros Kovacević. Gospodarze wyglądali ma zupełnie bezradnych i w inauguracyjnym secie polegli do 15.

Po zmianie stron wciąż w natarciu byli przyjezdni, którzy lepiej zagrywali i wydawali się mieć wszystko pod kontrolą. Rzeszowianie mieli ogromne problemy w przyjęciu, przez co przegrywali w drugiej odsłonie 10:13. Pewnym punktem Warty był atakujący Dawid Konarski, a jego drużyna triumfowała w II części konfrontacji pewnie 25:20.

Od startu trzeciej partii siatkarze z Zawiercia jakby spuścili z tonu, co chcieli wykorzystać zawodnicy prowadzeni przez Alberto Giulianiego. Na boisku w tym secie pojawił się środkowy Timo Tammemaa (zmienił Bartłomieja Krulickiego), zaś Sam Deroo zaczął grać na miarę swoich możliwości. Umiejętnie poczynaniami Pasów kierował Fabian Drzyzga, natomiast jego ekipa przedłużyła rywalizację w sobotnim spotkaniu (25:18).

W czwartej odsłonie przez pewien czas trwałą wyrównana walka i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Dopiero w końcówce zdecydowali się przyspieszyć Conte oraz spółka, którzy wyszli na prowadzenie 18:15. Ekipa Aluronu CMC Warty Zawiercie już nie wypuściła zwycięstwa z rąk i wywalczyła cenny komplet punktów do tabeli PlusLigi.

PlusLiga, 12. kolejka:

Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (15:25, 20:25, 25:18, 22:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Muzaj, Drzyzga, Kozamernik, Krulicki, Cebulj, Deroo, Potera (libero) oraz Woicki, Bucki, Buszek, Tammemaa.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski, Tavares Rodrigues, Niemiec, Zniszczoł, Conte, Kovacević, Żurek (libero) oraz Malinowski, Cavanna.

MVP: Miguel Tavares Rodrigues (Aluron CMC Warta Zawiercie).

Czy Aluron CMC Warta Zawiercie wywalczy medal w PlusLidze 2021/2022?