Ogromne emocje w derbach Walencji. "Czerwona latarnia" La Ligi prowadziła już 2:0!

Jak na derby przystało, w spotkaniu zespołów z Walencji sporo było emocji. Wciąż czekające na pierwsze zwycięstwo w La Lidze Levante prowadziło z Valencią 2:0, ale spotkanie przegrało 3:4.

Michał Piegza
piłkarze Levante PAP/EPA / Ana Escobar / Na zdjęciu: piłkarze Levante
Piłkarze Levante na chwilę przed półmetkiem wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Poczekają jeszcze trochę.

W derbach z Valencią gospodarze świetnie weszli w mecz i po 24 minutach prowadzili 2:0. Nie pierwszy raz. Wcześniej rywalom udawało się odrabiać straty.

Tak było i tym razem. Goście kontakt bramkowy złapali chwilę przed przerwą. Pięć minut po zmianie stron już był remis. Później nastąpił odjazd Valencii, która prowadziła 4:2.

Gracze Levante w doliczonym czasie złapali kontakt bramkowy, ale na więcej zabrakło im czasu. Sytuacja zespołu w tabeli jest bardzo trudna. Osiem punktów w osiemnastu kolejkach i siedem punktów straty do bezpiecznej strefy to bardzo dużo.

Levante UD - Valencia CF 3:4 (2:1)
1:0 - Campana 21'
2:0 - Marti 24'
2:1 - Guedes 44'
2:2 - Soler 50'
2:3 - Soler 72'
2:4 - Guedes 85'
3:4 - Bardhi 90+1'