Minął ich jak tyczki. Szalony rajd polskiego piłkarza [wideo]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / beINSPORTS_TR / Na zdjęciu: akcja Konrada Michalaka
Twitter / beINSPORTS_TR / Na zdjęciu: akcja Konrada Michalaka
zdjęcie autora artykułu

Rzadko możemy być świadkami długich, spektakularnych rajdów polskich skrzydłowych za granicą. Powód jest dość prosty - Polska nie stoi skrzydłowymi. Lekko zapomniany Konrad Michalak pokazał, jak to się robi.

Konrad Michalak może być delikatnie zapomniany wśród polskich kibiców. Nie był nigdy wymieniany w gronie kandydatów do powołania i póki co nie zanosi się, by mogło to ulec zmianie.

Były zawodnik Legii Warszawa gra obecnie w Konyasporze, który jest wiceliderem tureckiej ekstraklasy. 24-latek został tam wypożyczony z Achmata Grozny i zaliczył do tej pory 16 występów, które przełożyły się na zaledwie 350 minut. Raz trafił do siatki i zaliczył również jedną asystę.

Polak zapewnił sobie chwilę większego rozgłosu przez swój przebojowy rajd w spotkaniu z Hataysporem. Michalak pognał przez trzy czwarte długości boiska, mijając przy tym 2 graczy rywala. Skrzydłowy zrobił to w stylu słynnego starcia Bale'a z Bartrą.

Szybkość Michalaka była imponująca. Dariusz Mioduski nazwał ostatnio Lirima Kastratiego najszybszym zawodnikiem w Europie. Jeśli prezes "Wojskowych" aż tak ceni sobie tempo u piłkarzy, to powinien spojrzeć w stronę byłego skrzydłowego swojego klubu.

Czytaj także: Barcelona o krok od pozyskania Ferrana Torresa Jose Mourinho chce polskiego piłkarza

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: do rzutu wolnego podszedł... bramkarz. Zobacz, co z tego wyszło!

Źródło artykułu: