Włosi zachwyceni reprezentantem Polski. "Cudowny"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Ettore Griffoni / IPA / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
PAP/EPA / Ettore Griffoni / IPA / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Bologna pokonała Sassuolo 3:0 w ostatnim meczu wyjazdowym Serie A. Spory wkład w zwycięstwo drużyny miał Łukasz Skorupski. Polski bramkarz swoimi interwencjami zachwycił włoskie media.

W tym artykule dowiesz się o:

W drużynie Bologni po spotkaniu z Sassuolo nastąpiła wielka ulga. Wcześniej podopieczni Sinisy Mihajlovicia przegrali trzy spotkania z rzędu. Teraz po zwycięstwie bolończycy awansowali na 10. miejsce w tabeli. Niezaprzeczalny udział w tym zwycięstwie miał Łukasz Skorupski. Polski bramkarz otrzymał od włoskich mediów wysokie noty.

Portal calciomercato.com zatytułował artykuł następująco: "Cudowny Skorupski, co za występ Hickeya". Według dziennikarzy to właśnie ta dwójka zawodników poprowadziła Bolognię do zwycięstwa.

Skorupski w skali od 1 do 10 otrzymał notę "8". Jako argumentację przywołano dwie najważniejsze interwencje Polaka: "W pierwszej połowie obronił strzał Scamacci, a w drugiej cudowne uderzenie Berardiego".

Polaka wyróżnił również uznany dziennik "La Gazetta dello Sport". Skorupski został uznany jednym z najlepszych piłkarzy meczu i otrzymał notę "7,5".

Z kolei na portalu eurosport.it dziennikarze także przyznali Skorupskiemu ocenę "7,5", zwracając w szczególności uwagę na kluczową obronę na początku spotkania. Gianluca Scamacca był bowiem w sytuacji sam na sam, a Polak sparował piłkę na prawy słupek. Zapewne gdyby nie Polak, to Sassuolo wyszłoby na prowadzenie i mecz mógłby się potoczyć inaczej.