Ostatni zryw uratował Tottenham. "Koguty" coraz bliżej czołówki

Ponad 90 minut nieustannego ataku i niewiele brakowało, a nic by z tego nie wyszło. Tottenham Hotspur złamał defensywę Watfordu dopiero w doliczonym czasie i wyrwał zwycięstwo 1:0 w 21. kolejce Premier League.

Szymon Mierzyński
Imran Louza i Lucas Moura Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Imran Louza i Lucas Moura
Układ sił w tej potyczce był jasny od samego początku. Ekipa Antonio Conte jest ostatnio w dobrej formie (miała 4 zwycięstwa i 3 remisy w 7 ligowych starciach), zaś "Szerszenie" przystępowały do rywalizacji po serii 5 porażek z rzędu.

Te statystyki znajdowały potwierdzenie na boisku, bowiem goście nacierali przez całe spotkanie. Obrona Watfordu grała jednak nieźle i rzadko popełniała błędy, choć w pierwszej połowie miała jedną chwilę słabości i po stracie piłki przez gospodarzy minimalnie chybił z 15 metrów Harry Kane.

W drugiej części obraz gry w ogóle się nie zmienił, tyle że czas mijał i wszystko wskazywało na to, że podopieczni Claudio Ranieriego dowiozą cenny remis do ostatniego gwizdka.

W końcowej fazie doszło jeszcze do nieplanowanej przerwy, bowiem kłopoty zdrowotne miał jeden z kibiców na trybunach. To już druga taka sytuacja na Vicarage Road w obecnym sezonie. Wcześniej z podobnych przyczyn przerwane zostało starcie Watfordu z Chelsea (1:2).

W obu przypadkach interwencja medyków zakończyła się szczęśliwie. Gra więc została wznowiona i ostatnie minuty przyniosły "Kogutom" upragnionego gola. Padł on w szóstej doliczonej minucie, gdy z rzutu wolnego głęboko dośrodkował Heung-Min Son, a piłkę do siatki z najbliższej odległości głową wpakował Davinson Sanchez. "Szerszenie" kompletnie zawaliły krycie i stojący między słupkami Daniel Bachmann niewiele mógł poradzić.

Tottenham zwyciężył 1:0 i zaliczył 8. z rzędu spotkanie bez porażki. W efekcie ma 33 pkt. i znajduje się tuż za pierwszą czwórką tabeli Premier League.

Beniaminek plasuje się na 17. pozycji z przewagą 2 "oczek" nad strefą spadkową.

Watford FC - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0) 0:1 - Davinson Sanchez 90+6'

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!