Przełamanie Łukasza Gikiewicza. Polak strzelił decydującego gola

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Łukasz Gikiewicz
Twitter / / Na zdjęciu: Łukasz Gikiewicz

Łukasz Gikiewicz doczekał się pierwszego gola w sezonie 2021/22. W 10. kolejce jego Chennaiyin FC zwyciężył 1:0 z Jamshedpur FC.

W tym artykule dowiesz się o:

Przyjezdni rozstrzygnęli losy meczu już w pierwszej połowie. W 31. minucie Vladimir Koman celnie dograł do Łukasza Gikiewicza, a ten z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki. Bramkarz rywali nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tej sytuacji.

Po przerwie wynik się nie zmienił. W 10. kolejce ligi indyjskiej Chennaiyin FC sprawił niespodziankę. Drużyna Gikiewicza wygrała 1:0 na terenie Jamshedpur FC i zameldowała się na piątym miejscu w tabeli.

Polski napastnik zagrał w pełnym wymiarze czasowym i w 84. minucie obejrzał żółtą kartkę. Dla 34-latka było to pierwsze trafienie w bieżącym sezonie, wcześniej zapisał na swoim koncie asystę. W kadrze meczowej Chennaiyin FC zabrakło Ariela Borysiuka.

Gikiewicz to prawdziwy piłkarski obieżyświat. Wychowanek Warmii Olsztyn jest byłym zawodnikiem Omonii Nikozja, Toboła Kostanaj, AEL-u Limassol, Lewskiego Sofia, Al-Wehda Club, Ratchaburi FC, BEC-Tero Sasana, Al-Faisaly SC, Al-Batin FC, Hajer FC, FCSB i East Riffa Club. W sierpniu podpisał roczny kontrakt z indyjskim Chennaiyin FC,

Jamshedpur FC - Chennaiyin FC 0:1 (0:1) Łukasz Gikiewicz 31'