Mourinho nie przebierał w słowach. Skrytykował swoich podopiecznych

Trener AS Roma był wściekły po niedzielnej porażce z Juventusem (3:4). - Mamy w szatni osoby, które są za miłe, za słabe - wypalił Jose Mourinho po ostatnim gwizdku sędziego.

Rafał Szymański
Jose Mourinho PAP/EPA / CLAUDIO PERI / Na zdjęciu: Jose Mourinho
AS Roma dwa razy obejmowała prowadzenie, ale ostatecznie musiała uznać wyższość Juventusu. W samej końcówce Wojciech Szczęsny obronił rzut karny i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:4.

To była druga kolejna porażka "Giallorossich". W chwili obecnej zespół Jose Mourinho zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli Serie A.

Słynny trener surowo ocenił swoich piłkarzy. Mourinho wziął na celownik Eldora Shomurodva. - Przez 70 minut kontrolowaliśmy mecz, ale później załamaliśmy się. Decydujący był drugi gol Juventusu. Felix Afena-Gyan zagrał dobry mecz, jednak musiałem zdjąć go z boiska. Jego zmiennik zrobił wszystko źle - grzmiał 58-latek w rozmowie z "DAZN".

- Sądzę, że moi zawodnicy mają problemy natury psychologicznej. Jeśli jesteś w du***, to powinieneś podnieść się i pokazać charakter. Mamy w szatni osoby, które są za miłe, za słabe - podsumował.

Gospodarze opadli z sił w drugiej połowie. - Powiedziałem piłkarzom, że jeśli mecz zakończyłby się po 70 minutach, to byłby świetny występ. Tak się jednak nie stało - zakończył.

Mourinho próbował wstrząsnąć drużyną przed kolejnym spotkaniem ligowym. 16 stycznia AS Roma podejmie Cagliari Calcio.

Szczęsny noszony na rękach. Włosi są zachwyceni Polakiem!