Nieoczekiwana broń Interu Mediolan

Inter Mediolan podarował Lazio gola, a i tak zwyciężył 2:1. Obie bramki dla zespołu Simone Inzaghiego wypracowali tym razem obrońcy. Lider wygrał już osiem meczów z rzędu w lidze włoskiej.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / MATTEO BAZZ / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Inter przegrał od początku sezonu tylko jeden mecz na włoskim podwórku. Nerazzurri zostali pokonani 1:3 przez Lazio na Stadio Olimpico. To była drużyna Simone Inzaghiego znalazła sposób na ogranie jego nowego zespołu. Na powtórkę się nie zanosiło, ponieważ Inter przystąpił do rewanżu rozpędzony, po awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i objęciu prowadzenia w Serie A.

W 17. minucie Inter przeprowadził dobry atak, a Lautaro Martinez pokonał Thomasa Strakoshę w sytuacji sam na sam po podaniu Alexisa Sancheza. Gol został anulowany z powodu spalonego Argentyńczyka, a Lazio dostało ogromne ostrzeżenie. Rzymianie próbowali poradzić sobie w obronie bez kontuzjowanego Francesco Acerbiego, a Inter jest najbardziej bramkostrzelnym klubem ligi.

W 30. minucie Alessandro Bastoni zrobił wszystko zgodnie z przepisami i strzelił zza pola karnego na 1:0. Inter potwierdził miażdżącą przewagę, momentami robił co chciał na połowie rzymian.

Największym zaskoczeniem pierwszej połowy było to, co wydarzyło się po otwarciu wyniku. Lazio przeprowadziło anemiczny atak, mimo to jednym zagraniem Elseida Hysaja sprowokowało całą serię błędów Nerazzurrich. Ciro Immobile wymanewrował Milana Skriniara, Samira Handanovicia i strzelił na 1:1 w 35. minucie. W czwartym sezonie z rzędu dobił do granicy 15 goli.

Nagle Lazio zaczęło cokolwiek proponować w Mediolanie i druga połowa nie była już tak zdominowana przez Inter. Nie zmienia to faktu, że Nerazzurri byli lepsi, a ich najważniejszym piłkarzem był Alessandro Bastoni. Reprezentant Włoch asystował przy golu na 2:1 Milana Skriniara w 67. minucie. Tym razem gospodarze nie zrobili żadnego prezentu rzymianom i zrewanżowali się za porażkę poniesioną w październiku.

Po dwóch odwołanych meczach Salernitana powróciła do walki we włoskiej elicie. Z Pawłem Jaroszyńskim w podstawowym składzie wygrała 2:1 z Hellasem Werona. Dzięki kompletowi punktów złapała kontakt w tabeli z przedostatnią Genoą CFC.

21. kolejka Serie A:

Inter Mediolan - Lazio 2:1 (1:1)
1:0 - Alessandro Bastoni 30'
1:1 - Ciro Immobile 35'
2:1 - Milan Skriniar 67'

Hellas Werona - US Salernitana 1919 1:2 (1:0) 0:1 - Milan Djurić (k.) 30' 1:1 - Darko Lazović 63' 1:2 - Grigoris Kastanos 70'