Atalanta pierwsza w ćwierćfinale. Nie obyło się bez kontrowersji

Wczesna bramka Luisa Muriela pozwoliła Neroblu kontrolować wydarzenia w wygranym 2:0 meczu z Venezią FC. Przedstawiciele beniaminka Serie A mieli zastrzeżenia, co do prawidłowości tego gola.

Atalanta Bergamo PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: Atalanta Bergamo
Najlepsza ósemka poprzedniego sezonu w lidze weszła do gry w Pucharze Włoch. Na pierwszy ogień powalczyła Atalanta. Uczestnik Ligi Europy trafił na beniaminka w elicie Venezię FC.

Po pierwszej połowie podopieczni Gian Piero Gasperiniego byli na prowadzeniu 1:0. Luis Muriel przytomnie zakończył kombinację Atalanty w 12. minucie. Jednym zwodem położył ostatniego obrońcę oraz bramkarza, po czym strzelił miękko. Venezia FC prezentowała na Twitterze klatkę z zagraniem ręką Kolumbijczyka. Sędziowie oglądali jednak powtórki i nie zobaczyli nic nieprzepisowego.

Pierwszą szansę na gola po zmianie stron miała Atalanta, ale później przycisnęła Venezia. Zapachniało wyrównaniem w 68. minucie po ogromnym błędzie Juana Musso. Kompani z przerażeniem obserwowali błąd Argentyńczyka przy przyjmowaniu piłki po podaniu, a następnie jego interwencję ratunkową po strzale Thomasa Henry'ego. Musso uniknął dużej wpadki.

Beniaminek szukał sposobu na przynajmniej doprowadzenie do dogrywki, ale w Bergamo nie strzelił ani jednego gola. Atalanta przypieczętowała wejście do ćwierćfinału trafieniem na 2:0 w 88. minucie. Joakim Maehle wykorzystał podanie innego zmiennika Mario Pasalicia.

Atalanta BC - Venezia FC 2:0 (1:0)
1:0 - Luis Muriel 12'
2:0 - Joakim Maehle 88'

Atalanta: Juan Musso - Giorgio Scalvini (66' Marten De Roon), Merih Demiral, Jose Luis Palomino - Hans Hateboer, Remo Freuler, Teun Koopmeiners, Giuseppe Pezzella (73' Joakim Maehle) - Matteo Pessina, Luis Muriel (73' Mario Pasalić), Aleksiej Miranczuk

Venezia: Luca Lezzerini - Michael Svoboda, Ethan Ampadu, Mattia Caldara - Domen Crnigoj (54' Pasquale Mazzocchi), Luca Fiordilino (77' Dor Peretz), Tanner Tessmann, Cristian Molinaro (46' David Schnegg) - Sofian Kiyine (62' Daan Heymans), Dennis Johnsen - David Okereke (46' Thomas Henry)

Żółte kartki: Koopmeiners (Atalanta) oraz Fiordilino, Schnegg, Ampadu (Venezia)

Sędzia: Ivano Pezzuto