Kosztowny błąd Łukasza Skorupskiego

Cagliari Calcio grało do końca i zapewniło sobie zwycięstwo 2:1 z Bologną FC w doliczonym czasie. Łukasz Skorupski mógł uratować punkt drużynie, ale nie popisał się po strzale Gastona Pereiro.

Łukasz Skorupski Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Na zakończenie 21. kolejki ligi włoskiej doszło do konfrontacji drużyn, których rywalizacja także w poprzednich latach była wyrównana. Obie odniosły po trzy zwycięstwa i w czterech spotkaniach zremisowały ze sobą. W tym sezonie Cagliari Calcio broni się przed spadkiem, a Bologna FC marzy o finiszu w górnej połowie tabeli. We wtorek drużyna Sinisy Mihajlovicia mogła wykonać żabi skok z 13. na 9. miejsce w stawce, ale warunkiem było zwycięstwo.

Pierwsza połowa z dwoma strzałami celnymi, po jednym z obu stron boiska, więc bramkarze Alessio Cragno oraz Łukasz Skorupski nie mieli dużo obowiązków. Najbliżej zdobycia gola był w 14. minucie Raoul Bellanova. Wydawało się, że po wstrzeleniu piłki w pole bramkowe niechybnie pokona Polaka, ale trafił w słupek. Pozostało złapać się za głowę i z niedowierzaniem spojrzeć w niebo.

W 29. minucie był egzamin dla Skorupskiego. Bramkarz Bologni w odpowiednim momencie zobaczył piłkę po strzale Alberto Grassiego i popisał się chwytem. Mocno osłabieni goście nie odpowiedzieli równie groźnymi atakami, choć napastnicy Marko Arnautović i Riccardo Orsolini nie dawali chwili wytchnienia obrońcom Cagliari.

Bologna okazała się groźniejsza po zmianie stron i w 54. minucie zdobyła gola na 1:0. Riccardo Orsolini zachował się sprytnie przy wykonaniu rzutu wolnego i chytrym strzałem ponad murem zaskoczył Alessio Cragno.

Skorupski nie zachował czystego konta. Bramkarz Bologni FC skapitulował w 71. minucie, a jego kompani ponownie nie poradzili sobie z dalekim wrzutem z autu. Piłka trafiła nieco przypadkowo do Leonardo Pavolettiego, na którego strzał Skorupski zareagował tylko nerwowym wymachem ręki. Zrobiło się 1:1 na Sardynii.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w doliczonym czasie. W nim Gaston Pereiro strzelił gola na 2:1 po podaniu Joao Pedro. Skorupski powinien poradzić sobie z uderzeniem w kierunku bliższego słupka, a mimo to przepuścił piłkę do siatki.

Sebastian Walukiewicz był ponownie poza kadrą Cagliari.

Cagliari Calcio - Bologna FC 2:1 (0:0)
0:1 - Riccardo Orsolini 54'
1:1 - Leonardo Pavoletti 71'
2:1 - Gaston Pereiro 90'

Cagliari: Alessio Cragno - Giorgio Altare, Matteo Lovato, Andrea Carboni - Raoul Bellanova, Razvan Marin, Alberto Grassi, Alessandro Deiola (63' Gaston Pereiro), Charalampos Lykogiannis (58' Dalbert Henrique) - Leonardo Pavoletti (80' Gabriele Zappa), Joao Pedro

Bologna: Łukasz Skorupski - Arthur Theate , Luis Binks, Kevin Bonifazi (65' Lorenzo De Silvestri) - Nicolas Dominguez (90' Nicolas Viola) - Andreas Skov Olsen, Roberto Soriano, Mattias Svanberg, Mitchell Dijks - Marko Arnautović, Riccardo Orsolini (89' Diego Falcinelli)

Żółte kartki: Carboni, Altare, Deiola (Cagliari) oraz Theate, De Silvestri (Bologna)

Sędzia: Davide Ghersini