Polski napastnik uporał się z kontuzją. Czekał na to ponad cztery miesiące

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stefan Brauer/DeFodi Images  / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Getty Images / Stefan Brauer/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Dawid Kownacki rozegrał pierwsze spotkanie po kilkumiesięcznym rozbracie z piłką. Jego Fortuna Duesseldorf została rozbita przez Werder Brema (0:3).

2. Bundesliga wróciła do gry po przerwie. W ramach 19. kolejki Fortuna Duesseldorf grała na wyjeździe z Werderem Brema.

Goście sami skomplikowali sobie sprawę na początku drugiej odsłony. W 58. minucie Kristoffer Peterson brutalnie sfaulował Feliksa Agu i został ukarany czerwoną kartką. Później na listę strzelców wpisali się Niclas Fullkrug (dwie bramki) oraz Marcin Ducksch.

W 79. minucie trener Christian Pressuer dał szansę Dawidowi Kownackiemu. Siedmiokrotny reprezentant Polski wszedł na boisko za Jakuba Piotrowskiego, jednak nie zdołał pomóc swojej drużynie. Wynik już się nie zmienił.

Kownacki rozegrał pierwszy mecz po poważnej kontuzji. We wrześniu napastnik zerwał więzadło poboczne w prawym kolanie i musiał poddać się operacji. Wychowanek Lecha Poznań na początku 2022 roku wznowił treningi z drużyną.

Po zwycięstwie 3:0 Werder utrzymał się na najniższym stopniu podium. Fortuna znajduje się na 14. miejscu i ma tylko trzy oczka przewagi nad strefą spadkową.

Werder Brema - Fortuna Duesseldorf 3:0 (0:0) 1:0 - Niclas Fullkrug 66' 2:0 - Marvin Ducksch 80' 3:0 - Niclas Fullkrug 87'

Czy Kownacki będzie podstawowym napastnikiem Fortuny?