Argentyna bliżej lidera. "Cacko" Angela Di Marii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Angel Di Maria i Lautaro Martinez
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Angel Di Maria i Lautaro Martinez

Reprezentacja Argentyny odpowiedziała zwycięstwem 2:1 z Chile na remis Brazylii w eliminacjach MŚ 2022. Ozdobą meczu było uderzenie zza pola karnego Angela Di Marii. W innym spotkaniu przebudził się Urugwaj.

Argentyna była jedną z dwóch drużyn w strefie CONMEBOL, które zapewniły sobie awans do mistrzostw świata już w 2021 roku. Przed nią zrobiła to Brazylia. Albicelestes mają jeszcze możliwość zakończenia eliminacji na pierwszym miejscu w tabeli i z zamiarem przybliżenia się do Canarinhos przybyli do Calamy w Chile. Miejscowość znajduje się na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza.

Argentyna otworzyła wynik ładnym strzałem Angela Di Marii. La Roja byli za daleko od piłkarza Paris Saint-Germain, dlatego ten przymierzył zza zasłony na 1:0. Claudio Brawo nie zdołał powstrzymać uderzenia z dystansu. Bohater finału Copa America zdobył drugą bramkę w eliminacjach MŚ 2022.

Chile nie zniechęciło się po straconym golu. W 21. minucie doprowadziło do remisu 1:1. Tym razem gola wypracowali młodzi piłkarze wśród chilijskich wyjadaczy. 22-letni Ben Brereton główkował ponad Emiliano Martinezem do siatki po wrzutce 21-letniego Marcelino Nuneza Espinozy. Pogubiła się obrona gości, która nie upilnowała osamotnionego w polu karnym gospodarza.

Na boisku było dużo miejsca, z czego skorzystała ponownie Argentyna. W 34. minucie Rodrigo De Paul przebiegł bezkarnie przez centrum boiska, a kontuzjowany Claudio Bravo sparował jego strzał z dystansu prosto pod nogi Lautaro Martineza. Napastnik Interu wykonał dobitkę na 2:1 zewnętrzną częścią buta.

W drugiej połowie już więcej wojenek i awanturek zamiast ciekawych akcji. Chile próbowało poprawić wynik, ale Argentyna radziła sobie z Alexisem Sanchezem czy Eduardo Vargasem. Była jedna świetna szansa na wyrównanie, ale na wysokości zadania stanął Emiliano Martinez. Albicelestes poradzili sobie bez dotkniętego koronawirusem Lionela Messiego i wygrali 2:1. Są niepokonani od 28 meczów.

Chile - Argentyna 1:2 (1:2) 0:1 - Angel Di Maria 10' 1:1 - Ben Brereton 21' 1:2 - Lautaro Martinez 34'

Chile: Claudio Bravo (35' Brayan Cortes) - Guillermo Maripan, Gary Medel, Sebastian Vegas (46' Gabriel Suazo), Paulo Diaz (60' Mauricio Isla) - Marcelino Nunez Espinoza (60' Joaquin Montecinos), Charles Aranguiz, Erick Pulgar - Ben Brereton, Eduardo Vargas (85' Ivan Morales), Alexis Sanchez

Argentyna: Emiliano Martinez - Nahuel Molina, Lisandro Martinez, Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico - Leandro Paredes, Rodrigo De Paul (71' Giovani Lo Celso), Alejandro Gomez - Angel Di Maria (85' Angel Correa), Lautaro Martinez (78' Julian Alvarez), Nicolas Gonzalez (70' Marcos Acuna)

Żółte kartki: Vegas, Maripan, Pulgar, A. Sanchez, Montecinos (Chile) oraz Otamendi, De Paul, Paredes, Tagliafico (Argentyna)

Sędzia: Anderson Daronco (Brazylia)

***

Urugwaj przerwał pasmo pięciu meczów bez zwycięstwa i pokonał 1:0 Paragwaj. O gola zatroszczyli się doświadczeni piłkarze. Luis Suarez ominął Antony'ego Silvę po dograniu Diego Godina. Urusi są na miejscu premiowanym awansem, a Paragwaj zajmuje wstydliwą przedostatnią lokatę w tabeli.

Paragwaj - Urugwaj 0:1 (0:0) 0:1 - Luis Suarez 50'