Lechia Gdańsk tylko na remis z drugoligowcem

W ostatnim sparingu przed sezonem PKO Ekstraklasy, Lechia Gdańsk tylko zremisowała z drugoligowym KKS-em Kalisz. To ostatni sparing gdańskiej drużyny przed wznowieniem ligi - Lechia zmierzy się na początek ze Śląskiem Wrocław.

Michał Gałęzewski
Ilkay Durmus WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Ilkay Durmus
Podobnie jak miało to miejsce podczas sparingów w Turcji, sparing Lechii odbywał się w nietypowym systemie 4x30 minut. Po każdej z części, trenerzy mieli czas na przekazanie swoich uwag w szatni. Tomasz Kaczmarek wystawił od pierwszej minuty w teorii najmocniejszy skład, długo jednak gdańszczanie nie potrafili pokonać Mateusza Górskiego.

Lechia mogła otworzyć wynik już na samym początku spotkania, jednak strzał z przewrotki Łukasza Zwolińskiego został obroniony. KKS zaczął niespodziewanie atakować. Piłkę do bramki skierował Piotr Giel, ale jego strzał głową nie został uznany, bo był na spalonym.

Tuż przed końcem drugiej kwarty, Lechia w końcu strzeliła gola. Mocnym strzałem popisał się Ilkay Durmus. Drużyna Bogdana Zająca nie straciła już żadnego gola, a w 95. minucie Michała Buchalika pokonał strzałem z dystansu Maurycy Przybył, który strzelił bramkę tuż po wejściu na boisko.

Lechia zremisowała z KKS-em 1:1, co z pewnością nie jest powodem do optymizmu przed inauguracją rundy wiosennej.

Lechia Gdańsk - KKS 1925 Kalisz 1:1 (0:0, 1:0, 0:0, 0:1)
1:0 - Ilkay Durmus 59'
1:1 - Maurycy Przybył 95'

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak (80' Michał Buchalik) - David Stec (61' Filip Koperski), Kristers Tobers (80' Tomasz Makowski), Mario Maloca (80' Tomasz Neugebauer), Conrado (61' Rafał Pietrzak), Joseph Ceesay (70' Kacper Sezonienko), Jarosław Kubicki (80' Egzon Kryeziu), Maciej Gajos (61' Jan Biegański), Jakub Kałuziński (61' Flavio Paixao), Ilkay Durmus (80' Bassekou Diabate) - Łukasz Zwoliński (80' Krystian Okoniewski).

KKS Kalisz: Mateusz Górski (91' Michał Stefaniak) - Przemysław Stolc (61' Karol Smajdor), Bartosz Gęsior (61' Wiktor Smoliński, 84' Bartosz Waleńcik), Mateusz Gawlik (61' Filip Kendzia, 104' Kacper Dudek), Jakub Staszak (61' Mateusz Mączyński) - Andrzej Kaszuba (61' Adrian Łuszkiewicz, 104' Jakub Zachara) - Nikodem Zawistowski (61' Adam Zadka, 76' Bartłomiej Putno), Kamil Koczy (51' Mateusz Majewski, 104' Miłosz Matuszewski), Mateusz Wysokiński (61' Michał Borecki), Daniel Kamiński (61' Hubert Białogłowicz, 94' Maurycy Przybył) - Piotr Giel (61' Wiktor Walczak).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy po sparingu z KKS-em kibice z Gdańska mają się czego obawiać?