Kolejka cudów! Co się dzieje w polskiej lidze?! [WIDEO]

Piłkarze nie zawodzą kibiców po powrocie PKO Ekstraklasy. Bartosz Nowak popisał się pięknym trafieniem w starciu ze Stalą. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że piłkarz Górnika Zabrze niegdyś występował w Mielcu.

Rafał Szymański
gol Bartosza Nowaka Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Bartosza Nowaka
Pierwsza połowa należała do Stali Mielec. Przed zejściem do szatni strzelanie rozpoczął Grzegorz Tomasiewicz, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Piłkarze Górnika Zabrze wrzucili wyższy bieg po przerwie. W 52. minucie gry Lukas Podolski słabo dośrodkował, ale Bartosz Nowak odnalazł się w polu karnym. Środkowy pomocnik jeszcze podbił sobie piłkę i po chwili kapitanie uderzył z powietrza. "Ależ strzelił, ależ kropnął, ale urwał!" - w ten sposób Wojciech Jagoda skomentował tego gola na antenie Canal+ Sport.

Rafał Strączek nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. To mocny kandydat do miana najładniejszej bramki 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Nowak ma poważnego konkurenta w postaci Patryka Szysza. Gol napastnika Zagłębia Lubin był ozdobą spotkania z Legią Warszawa (1:3).

Do samego końca podopieczni Jana Urbana walczyli o komplet punktów. W 85. minucie Podolski wpisał się na listę strzelców, natomiast w doliczonym czasie Tomasiewicz zmarnował "jedenastkę". Ostatecznie zabrzanie zwyciężyli 2:1 w Mielcu.

Nowak ma dobre statystyk w trwającym sezonie. Jego dorobek to pięć trafień oraz cztery asysty. 28-latek spędził większą część kariery w Stali, z którą wywalczył awans do elity.