Artur Boruc był w szoku. Zobacz pięknego gola w meczu Legii

KGHM Zagłębie Lubin przegrało z Legią Warszawa 1:3, ale to bramka lubinian była prawdziwą ozdobą spotkania PKO Ekstraklasy. Patryk Szysz huknął pięknie. Artur Boruc był bez szans.

Krzysztof Kaczmarczyk
Uderzenie Patryka Szysza Twitter / oficjalny profil Canal+ Sport / Uderzenie Patryka Szysza
PKO Ekstraklasa wrócił po przerwie zimowej i gol w Lubinie z pewnością był najpiękniejszym trafieniem pierwszego dnia. Pozostał też niejako "na osłodę" podopiecznym Piotra Stokowca.

Legia Warszawa zaliczyła piorunujący koniec pierwszej połowy, bo w samej końcówce zdobyła dwa gole. KGHM Zagłębie Lubin po przerwie miało zatem co odrabiać.

I gospodarzom sztuka ta udała się bardzo szybko, bo już trzy minuty po wznowieniu gry Patryk Szysz uderzył tak, że komentujący mecz w Canal+ Sport Rafał Dębiński oszalał.

Gospodarze znakomicie rozegrali rzut wolny. Wydawało się co prawda, że Szysz wypuścił sobie piłkę nieco za daleko, ale i tak dopadł do niej, a potem wypuścił prawdziwą bombę w kierunku bramki bronionej przez Artura Boruca. Ten nie mógł wybronić tego strzału.

- Ależ kapitalny gol! Ta piłka nie była za daleko wypuszczona, zrobił to fantastycznie Patryk Szysz i wraca nadzieja tutaj dla Zagłębia Lubin. Cóż za gol! - skomentował wszystko Dębiński.

"Za takimi golami w PKO Ekstraklasie tęskniliśmy najbardziej" - napisano z kolei na oficjalnym profilu Canal+ Sport w mediach społecznościowych.

Piłkarze KGHM Zagłębia nie zdołali jednak pójść za ciosem, za to w końcówce stracili jeszcze jedną bramkę. Legia wygrała finalnie w Lubinie 3:1.