Sensacja w Premier League! Manchester United stracił punkty w meczu ze słabeuszem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Simon Stacpoole/Offside/Offside  / Na zdjęciu: Paul Pogba
Getty Images / Simon Stacpoole/Offside/Offside / Na zdjęciu: Paul Pogba

To nie miało prawa się wydarzyć, a jednak! Manchester United nie potrafił pokonać zamykającego tabelę Premier League Burnley FC. Remis 1:1 komplikuje "Czerwonym Diabłom" drogę do pierwszej czwórki.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed przerwą zespół Ralfa Rangnicka dominował bezwzględnie i już w 18. minucie prowadził po strzale pod poprzeczkę Paula Pogby.

Goście jeszcze dwukrotnie trafili do siatki, lecz najpierw po główce Raphaela Varane'a sędzia Mike Dean anulował gola ze względu na spalonego  Harry'ego Maguire'a (to jeszcze przy stanie 0:0), a potem odwołano także samobójcze trafienie Bena Mee. Powód? Faul Pogby.

Manchester United wystrzelał się w pierwszej połowie, zaś w drugiej do głosu wreszcie doszli gospodarze i sensacyjnie uratowali jeden punkt. W 47. minucie Wout Weghorst doskonale podał na czystą pozycję do Jaya Rodrigueza, a ten z zimną krwią pokonał Davida de Geę.

"Czerwone Diabły" próbowały jeszcze coś wskórać, Ralf Rangnick wprowadził do gry m.in. Cristiano Ronaldo, jednak roszady nic konkretnego nie wniosły i drużyna z Old Trafford osiągnęła kompromitujący wynik.

Remis na Turf Moor sprawił, że Manchester United spadł na 5. miejsce w tabeli Premier League i ma teraz 1 pkt straty do West Hamu United. Burnley wciąż zamyka stawkę, wygrało zaledwie jeden mecz w obecnym sezonie, mimo to po środowym występie może czuć satysfakcję. Zespół Seana Dyche'a wciąż nie powiedział ostatniego słowa w batalii o utrzymanie.

Burnley FC - Manchester United 1:1 (0:1) 0:1 - Paul Pogba 18' 1:1 - Jay Rodriguez 47'

Burnley FC: Nick Pope - Connor Roberts, James Tarkowski, Ben Mee, Erik Pieters, Dwight McNeil, Ashley Westwood, Josh Bronwhill, Maxwel Cornet (69' Aaron Lennon), Jay Rodriguez (88' Ashley Barnes), Wout Weghorst.

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Raphael Varane, Harry Maguire, Luke Shaw, Paul Pogba, Scott McTominay (80' Jesse Lingard), Marcus Rashford (85' Anthony Elanga), Bruno Fernandes, Jadon Sancho, Edinson Cavani (68' Cristiano Ronaldo).

Żółte kartki: Erik Pieters, Josh Bronwhill (Burnley FC) oraz Harry Maguire (Manchester United).

Sędzia: Mike Dean.