Arkadiusz Milik bohaterem Olympique Marsylia! Co za gol reprezentanta Polski

W meczu zamykającym 24. kolejkę Ligue 1 Olympique Marsylia wygrał na wyjeździe z walczącym o utrzymanie FC Metz 2:1. Arkadiusz Milik wszedł na boisko na ostatni kwadrans i w jednej ze swoich pierwszych akcji strzelił pięknego gola przewrotką!

Tomasz Galiński
Arkadiusz Milik Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
To było prawdziwe wejście smoka reprezentanta Polski. Arkadiusz Milik po raz kolejny będzie na ustach wszystkich, bo znów zapewnił Olympique Marsylia komplet punktów. Milik wszedł na boisko w 76. minucie, a sześć minut później cieszył się z gola na wagę zwycięstwa. Piątego gola w tym sezonie ligowym.

I jakie to było trafienie! Przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i strzałem przewrotką pokonał bezradnego Marca-Aurele Caillarda.

Dodajmy, że Polak pojawił się na murawie w trudnym momencie, bo gra kompletnie nie układała się drużynie prowadzonej przez Jorge Sampaoliego. Tak naprawdę cała druga połowa toczyła się pod dyktando walczącego o utrzymanie FC Metz. Jednak od czego OM ma indywidualności. To one zrobiły różnicę.

Milik zastąpił Cedric Bakambu, który w pierwszej połowie dał prowadzenie przyjezdnym. Wtedy Marsylia miała optyczną przewagę, była zespołem lepszym i udało się to udokumentować zdobytą bramką po rzucie rożnym.

Jednak po przerwie Marsylia kompletnie straciła kontrolę nad spotkaniem. Oddała pole gry, przegrała walkę w środkowej strefie boiska, a kolejne akcje tylko napędzały FC Metz. Gospodarze doprowadzili do remisu po naprawdę ładnej akcji. Tyle, że koniec końców nic im to nie dało.

FC Metz - Olympique Marsylia 1:2 (0:1)
0:1 Cedric Bakambu 26'
1:1 Habib Maiga 52'
1:2 Arkadiusz Milik 82'

Metz: Marc-Aurele Caillard - Thomas Delaine, Dylan Bronn, Boubakar Kouyate, Ibrahim Amadou, Fali Cande - Habib Maiga (66' Pape Matar Sarr), Vincent Pajot (70' Opa Nguette), Boubacar Traore, Farid Boulaya - Louis Mafouta (65' Ibrahima Niane).

OM: Pau Lopez - Pol Lirola, Boubacar Kamara, William Saliba, Duje Caleta-Car, Gerson - Bamba Dieng (79' Cengiz Under), Matteo Guendouzi, Pape Gueye (76' Sead Kolasinac), Dimitri Payet (90+2' Leonardo Balerdi) - Cedric Bakambu (76' Arkadiusz Milik).

Żółte kartki: Traore (Metz) oraz Bakambu, Payet (OM).

Sędzia: Eric Wattellier.