Piorunująca końcówka Ruchu Chorzów w przedostatnim sparingu

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali przedostatni sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej eWinner II ligi. Niebiescy po szalonej końcówce 3:2 pokonali Podhale Nowy Targ.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Przedostatnim rywalem przygotowującego się rundy wiosennej Ruchu Chorzów było trzecioligowe Podhale. Nowotarżanie po zimowych wzmocnieniach zamierzają skutecznie włączyć się do gry o awans do eWinner II ligi. Z kolei Niebiescy celują w Fortuna I ligę.

W składzie chorzowian po raz pierwszy zagrał pozyskany we wtorek Vanja Marković. Serb na boisku pojawił się w 2. połowie. Wówczas Podhale prowadziło 1:0.

W 67. minucie goście podwyższyli wynik, co podrażniło chorzowian. Niebiescy w pięć minut, między 81. a 86. minutą zdobyli trzy gole i wygrali 3:2.

Sztab szkoleniowy Niebieskich testował po raz kolejny w spotkaniu bramkarza Jakuba Osobińskiego (Korona Kielce) i obrońcę Szombierek Bytom Jakuba Wagnera, który przed laty występował w młodzieżowych drużynach Ruchu.

Zawodników z Cichej czeka jeszcze jeden mecz kontrolny przed wznowieniem rozgrywek. Rywalem Niebieskich będzie grająca w Fortuna I lidze Skra Częstochowa.

Ruch Chorzów - Podhale Nowy Targ 3:2 (0:1)
0:1 - Michał Gałecki 11'
0:2 - Damian Lepiarz 67'
1:2 - Michał Mokrzycki 81'
2:2 - Jakub Malec 83'
3:2 - Łukasz Janoszka 86'

Ruch: Bielecki (46' Osobiński) - Kulejewski (46' Wacławski), Wagner (46' Kasolik), Szymocha (46' Kowalski) - Będzieszak (46' Wójtowicz, 71' Żuk), Wyroba (46' Marković), Sikora (46' Mokrzycki), Szkatuła (46' Malec) - Żagiel (61' Foszmańczyk) – Stępień (46' Bąk, 61' Janoszka), Chiliński (61' Szczepan).

Podhale: Maciej Styrczula (46' Szymajda) - Kowalski (61' Żołądź), Kapuściński (46' Furtak), Pierzchała, Broda, Serafin (74' Sobek), Gałecki, Rakowski (66' Mikołaj Styrczula), Nowak (66' Lepiarz), Zgierski (46' Szynka), Lech.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów awansuje bezpośrednio do Fortuna I ligi?