Bartosz Białkowski lepszy od Krystiana Bielika

W meczu 34. kolejki Championship zespół Derby County z Krystianem Bielikiem w składzie przegrał z Millwall FC 1:2. W ekipie gości pełne spotkanie rozegrał Bartosz Białkowski.

Tomasz Galiński
Bartosz Białkowski Materiały prasowe / Millwall FC / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Nie było niespodzianki. Millwall FC było lepsze od niżej notowanego Derby County. Spotkanie ustawiła szybko zdobyta bramka przez Jeda Wallace'a.

Już w 2. minucie goście trafili po raz pierwszy i byli w znacznie bardziej komfortowej sytuacji. Po pół godzinie gry udało się podwyższyć prowadzenie.

Gospodarzy stać było tylko na jednego gola, choć też nie do końca. Po dośrodkowaniu niefortunną interwencją popisał się Jake Cooper i wpakował piłkę do własnej bramki.

Całe spotkanie w ekipie gości rozegrał Bartosz Białkowski, - przy straconej bramce nie miał najmniejszych szans. Z kolei w barwach Derby grający od początku Krystian Bielik został zmieniony w 72. minucie.

Co może niepokoić, to fakt, że w piątym meczu z kolei poza kadrą Derby znalazł się Kamil Jóźwiak.

Derby County - Millwall FC 1:2 (0:2)
0:1 Jed Wallace 2'
0:2 Tyler Burey 30'
1:2 Jake Cooper (s.) 88'