Niedawni znajomi Legii Warszawa zostają w pucharach

Leicester City i FK Bodo/Glimt pozostają w grze o zwycięstwo w Lidze Konferencji Europy. Podopieczni Brendana Rodgersa strzelili aż siedem goli w dwumeczu z Randers FC.

Harvey Barnes PAP/EPA / Bo Amstrup / Na zdjęciu: Harvey Barnes
Leicester City przystąpiło do rewanżu z Randers FC po przekonującym zwycięstwie 4:1 na King Power Stadium. W pierwszej połowie zespół z Premier League miał jeszcze problemy z niedoświadczonym w pucharach przeciwnikiem, ale po zmianie stron zadawał mu cios za ciosem. Trafienie na 1:0 Harveya Barnesa w 2. minucie rewanżu odebrało zawodnikom Randers zapał do walki o awans. Podopieczni Brendana Rodgersa wygrali tym razem 3:1.

Leicester City grało z Legią w grupie Ligi Europy. Z kolei FK Bodo/Glimt było przeciwnikiem Legionistów w eliminacjach Ligi Mistrzów. Także norweska drużyna pozostaje w Lidze Konferencji Europy. Sprawiła ona małe zaskoczeniem zwycięstwem 3:1 z Celtikiem w Glasgow, a w rewanżu potwierdziła wyższość wynikiem 2:0.

W Lidze Konferencji Europy jest nadal Partizan Belgrad. Zawdzięcza on zwycięstwo 2:1 ze Spartą Praga dwóm strzałom Ricardo Piresa. PSV Eindhoven utrzymało zaliczkę z pierwszego spotkania w rywalizacji z Maccabi Tel Awiw.