AS Roma przebiła mur z Polakami. Gorąca końcówka

Trzech Polaków spotkało się w La Spezii. Drużyna Arkadiusza Recy i Jakuba Kiwiora wytrzymała w osłabieniu ponad połowę meczu, mimo to poniosła porażkę 0:1 z AS Romą, w której zagrał Nicola Zalewski.

Henrikh Mkhitaryan w akcji PAP/EPA / FABIO FAGIOLINI / Henrikh Mkhitaryan w akcji
Najważniejszym wydarzeniem w pierwszej połowie była czerwona kartka dla Kelvina Amiana. W krótkim okresie gracz Spezii zobaczył dwa razy żółty kartonik, przez co nie mógł wyjść na drugą część. Drużyna Arkadiusza Recy i Jakuba  Kiwiora miała problem, a AS Roma przygotowywała w przerwie atak na osłabionego przeciwnika.

Giallorossi spędzali dużo czasu na połowie przeciwnika, ale brakowało im sposobu na zdobycie prowadzenia. Stąd nerwowość w rzymskim zespole, który tym razem radził sobie bez zawieszonego Jose Mourinho na ławce. Ekipa Nicoli Zalewskiego zachowywała się momentami karygodnie na etapie zakończenia akcji. Końcówka meczu już bez zmienionego Zalewskiego, ale pełna emocji. Tammy Abraham strzelił na 1:0 dla Romy w 99. minucie z rzutu karnego przyznanego za faul na Nicolo Zaniolo.

Hellas Werona wygrał 2:1 z Venezią FC, dzięki czemu pozostaje kandydatem do awansu do europejskich pucharów. To wciąż mało realny scenariusz, ale strata zaledwie trzech punktów do siódmej Fiorentiny nie pozwala skreślać zespołu kontuzjowanych Pawła Dawidowicza i Mateusza Praszelika. Z kolei beniaminek zakończy kolejkę w strefie spadkowej.

Hat-trickiem w Weronie popisał się Giovanni Simeone. Argentyńczyk mocno rozpoczął sezon, następnie zwolnił, ale w niedzielę dał do zrozumienia, że walka o koronę króla strzelców ligi nie musi ograniczyć się do starcia Dusana Vlahovicia z Ciro Immobile. Trzeci w klasyfikacji Simeone zdobył w sezonie 15 bramek.

27. kolejka Serie A:

Spezia Calcio - AS Roma 0:1 (0:0)
0:1 - Tammy Abraham (k.) 90'

Hellas Werona - Venezia FC 3:1 (0:0) 1:0 - Giovanni Simeone 54' 2:0 - Giovanni Simeone 63' 2:1 - David Okereke 81' 3:1 - Giovanni Simeone 89'