Marcin Bułka już tylko krok od ogromnego sukcesu!

Piękny sen OGC Nice trwa. Drużyna we wtorkowy wieczór zameldowała się w finale Pucharu Francji, pokonując FC Versailles 78 2:0. Całe spotkanie w bramce drużyny z Nicei rozegrał Marcin Bułka.

Michał Piegza
Marcin Bułka Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Po raz pierwszy w 2022 roku piłkarze Nice byli faworytem w meczu Pucharu Francji. Wcześniej zespół w potyczkach  z PSG i Olympique Marsylia był skazywany na porażkę, a tymczasem awansował.

W półfinale rywalem drużyny z Nicei była drużyna Versailles, występująca na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Bramki OGC Nice po raz kolejny z powodzeniem strzegł Marcin Bułka. 22-latek w meczu zachował czyste konto, a jego koledzy z przodu zrobili swoje.

Na premierowego gola czekać trzeba było do 48. minuty. Wówczas bramkę dla Nice zdobył Amine Gouiri. Wynik gry w 73. minucie ustalił Kasper Dolberg.

W środę w drugim półfinale Nantes zagra z Monaco.

OGC Nice - FC Versailles 78 2:0 (0:0)
1:0 - Gouiri 48'
2:0 - Dolberg 73'