Problemy PSG tylko do przerwy. Duet Mbappe - Messi wszedł na wyższy poziom współpracy

Przez kilkadziesiąt minut meczu PSG z Saint Etienne pachniało niespodzianką. Goście prowadzili 1:0, ale lider Ligue 1 bez większych problemów udowodnił swoją wyższości i wygrał 3:1.

Michał Piegza
Lionel Messi PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: Lionel Messi
Gracze PSG zmierzają po odzyskanie mistrzostwa Francji. Sobotni rywal AS Saint-Etienne walczy o utrzymanie i w Ligue 1 jest w trudnej sytuacji.

W mecz lepiej weszli goście, którzy czekali na błąd paryżan i doczekali się go w 16. minucie. Katastrofalne zachował się w defensywie Danilo, który przed polem karnym pozwolił sobie odebrać piłkę. Przejął ją Denis Bouanga i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Gospodarze po stracie gola długo zbierali się do zdecydowanego ataku, świadomi swojej siły i wielu minut do końca. W 33. minucie z rzutu wolnego uderzał Lionel Messi, świetnie między słupkami zachował się Paul Bernardoni.

Gracze PSG wyrównali trzy minuty przed przerwą. Wspomniany Argentyńczyk popisał się świetnym prostopadłym zagranie do Kyliana Mbappe. Bramkarz rywali wprawdzie odbił strzał, ale piłka i tak wpadła do bramki.

Po większych emocjach było chwilę po zmianie stron. W 47. minucie Messi przedryblował kilku rywali, zagrał do Mbappe, który z pola karnego uderzył nie do obrony. Pięć minut później Francuz dośrodkował z lewej strony zewnętrzną częścią stopy, a Danilo głową z pięciu metrów pokonał Bernardoniego.

Prowadząc trzema golami gospodarze nie forsowali tempa meczu. Goście tylko raz byli w stanie zagrozić Donnarummie. Włoch obronił strzał Bouangi. Paryżanie bramkę mogli zdobyć kwadrans przed końcem. Najpierw Bernardoni efektownie odbił uderzenie Angela Di Marii, a po chwili z ok. dziesięciu metrów w światło bramki nie trafił Messi.

W końcówce wynik mógł podwyższyć Neymar, jednak w 79. minucie po podaniu Georgino Wijnalduma uderzył z ośmiu metrów w słupek bramki przyjezdnych. Także Holender trafił w obramowanie bramki w doliczonym czasie meczu.

Dzięki wygranej gracze PSG nad wiceliderem mają aktualnie szesnaście punktów przewagi.

Paris Saint-Germain - AS Saint-Etienne 3:1 (1:1)
0:1 - Denis Bouanga 16'
1:1 - Kylian Mbappe 42'
2:1 - Kylian Mbappe 47'
3:1 - Danilo 52'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Thilo Kehrer (46' Angel Di Maria), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes (81' Juan Bernat) - Georginio Wijnaldum, Idrissa Gueye, Danilo - Lionel Messi, Kylian Mbappe (83' Mauro Icardi), Neymar (83' Julian Draxler).

Saint-Etienne: Paul Bernardoni - Falaye Sacko, Eliaquim Mangala (56' Harold Moukoudi), Mickael Nade - Lucas Gourna-Douath (67' Aimen Moueffek), Zaydou Youssouf (56' Harold Moukoudi), Mahdi Camara, Timothee Kołodziejczak - Denis Bouanga (72' Adil Aouchiche), Ryad Boudebouz, Arnaud Nordin (67' Aimen Moueffek).

Żółte kartki: Gueye, Marquinhos (PSG) oraz Managala (St. Etienne).