Koszmarny rzut karny! Zobacz, co zrobił polski napastnik [WIDEO]

Patryk Klimala nie pomógł New York Red Bulls w starciu z Minnesotą United. Polak zmarnował "jedenastkę", a jego drużyna przegrała 0:1.

Rafał Szymański
niewykorzystany rzut karny Klimali YouTube / Major Soccer League / Na zdjęciu: niewykorzystany rzut karny Klimali
Na początku spotkania nowojorczycy mieli doskonałą sytuację. Hassani Dotson zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia zatrzymał grę i po konsultacji VAR wskazał na 11. metr.

W 14. minucie do strzału został wyznaczony Patryk Klimala. Młody napastnik uderzył w prawy dolny róg, jednak nie potrafił zaskoczyć bramkarza rywali. St. Clair Dayne pewnie złapał piłkę.

Decydująca bramka chwilę po zmianie stron. Dotson zrehabilitował się i zacentrował w pole karne. Do piłki dopadł Luis Amarilla, który strzałem z powietrza ustalił wynik na 1:0 dla Minnesoty United.

10 minut przed końcem na murawie zameldował się Luquinhas. Zimą warszawska Legia zarobiła ponad trzy miliony euro na transferze ofensywnego pomocnika. Brazylijczyk doczekał się debiutu w barwach "Byków".

New York Red Bulls przegrał pierwszy mecz w tym sezonie i zajmuje trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej Major League Soccer. Klimala tym razem spisał się poniżej oczekiwań. Jego bilans to trzy występy w lidze, jedna bramka oraz trzy asysty.

New York Red Bulls - Minnesota United 0:1 (0:0)
0:1 - Luis Amarilla 51'

Niewykorzystany rzut karny Klimali (od 1:56):