The Championship: czyste konto Bartosza Białkowskiego. Millwall może marzyć o awansie

Udany wieczór Bartosza Białkowskiego. Doświadczony polski bramkarz zachował czyste konto, a jego Millwall FC wygrało z Huddersfield Town 2:0.

Szymon Mierzyński
Bartosz Białkowski Materiały prasowe / Millwall FC / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Na The Den doszło do niespodzianki, bowiem gospodarze plasowali się w środku tabeli The Championship, zaś ich rywale są na 3. miejscu, premiowanym udziałem w barażach o awans.

Ojcem zwycięstwa londyńczyków był Benik Afobe, który zdobył obie bramki - jedną w pierwszej połowie i jedną po przerwie.

Bartosz Białkowski tradycyjnie pojawił się w podstawowym składzie Millwall, wystąpił w pełnym wymiarze i zachował czyste konto. To był jego 38. ligowy mecz w trwającym sezonie i już 14., w którym rywale nie potrafili go pokonać.

Millwall ma aktualnie 57 pkt. i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Bezpośredni awans do Premier League jest raczej poza zasięgiem zespołu Gary'ego Rowetta, lecz baraże już niekoniecznie. Do zajmującego 6. pozycję Queens Park Rangers Białkowski i spółka tracą tylko 3 "oczka".

Liderem rozgrywek jest Fulham FC (77), natomiast wiceliderem - AFC Bournemouth (66).

Millwall FC - Huddersfield Town 2:0 (1:0)
1:0 - Benik Afobe 27'
2:0 - Benik Afobe 57'