Warta Poznań walczy o nowy stadion. Spotkanie na najwyższym szczeblu

To kolejny krok do powstania nowego stadionu Warty Poznań. W piątek delegacja klubu spotkała się w Warszawie z przedstawicielami rządu, a także prezesem PZPN Cezarym Kuleszą.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
stadion przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu  WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Na zdjęciu: stadion przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu
- Spotkanie odbyło się z naszej inicjatywy i byliśmy jego organizatorem, korzystając z gościnności Ministra Sportu i Turystyki, pana Kamila Borniczuka. Głównym celem były rozmowy, które pomogą nam w znalezieniu źródeł finansowania dla realizacji projektu obiektu sportowego z funkcjami społecznymi dla piłkarzy, piłkarek i amp futbolistów Warty Poznań oraz sekcji szermierczej i tenisowej KS Warta - powiedział prezes Warty SA (spółki prowadzącej drużynę piłkarską w PKO Ekstraklasie), Bartosz Wolny.

- Zabiegaliśmy o to spotkanie od pewnego czasu. Cieszymy się, że doszło do skutku i były na nim obecne kluczowe osoby. Pełna planowana frekwencja świadczy o tym, że temat jest ważny i wspólnie mamy szansę zrobić coś naprawdę ciekawego - dodał.

Lobbują na najwyższym szczeblu

Z zaproszenia władz zielonych skorzystali m. in.: Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, posłanka Jadwiga Emilewicz, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski i wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego Włodzimierz Kocon.

ZOBACZ WIDEO: Miliony obejrzały filmik "Ibry". Nic dziwnego!

- Po spotkaniu wychodzimy z przekonaniem, że nasza wizja budowy obiektu spełniającego funkcje sportowe, ale też społeczne, ma bardzo dużą szansę na realizację - zaznaczył Wolny.

Konkrety są, czas zwiększyć tempo

Do tej pory na stadionie przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu dokończono instalację podgrzewanej murawy, a wcześniej pojawiło się tam sztuczne oświetlenie. Wyłączony z użytku został stary budynek klubowy, który wkrótce ma zostać wyburzony, by zrobić miejsce dla nowej infrastruktury.

Kluczem do przyspieszenia powrotu zielonych do stolicy Wielkopolski jest jednak budowa nowych trybun wraz z całym zapleczem. Trwa przygotowywanie projektu, który powinien zostać ukończony w połowie roku.

Całość ma się wyróżniać dzięki akcentom eko, a położenie w pobliżu terenów rekreacyjnych, parku i Wartostrady, będzie podkreślało zaangażowanie klubu w zagadnienia związane ze zdrowym trybem życia i dbałością o środowisko naturalne.

Warta gra aktualnie w roli gospodarza w Grodzisku Wlkp. Przeniosła się tam od początku sezonu 2019/2020.

Czytaj także:
Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem. Grzegorz Lato komentuje
Lubański tak komentuje kontakty Michniewicza z szefem piłkarskiej mafii

Czy Warta Poznań utrzyma się w PKO Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×