Pozytywny występ Bielika. Drużyna Helika bez punktów

Derby County Krystiana Bielika sprawiło niespodziankę, remisując 1:1 z Coventry City. Michał Helik rozegrał 90 minut w meczu Sheffield United - Barnsley FC (1:0).

Rafał Szymański
Krystian Bielik i Ryan Howley Getty Images / Barrington Coombs/PA Images / Na zdjęciu: Krystian Bielik i Ryan Howley
Krystian Bielik popisał się skuteczną interwencją w 18. minucie rywalizacji. Defensywny pomocnik zablokował strzał Matta Goddena. Dziesięć minut później napastnik gości jednak dopiął swego. Callum O'Hare przekazał piłkę Goddenowi, który znalazł drogę do siatki.

W 66. minucie wynik na 1:1 ustalił Tom Lawrence. Kapitan gospodarzy wykorzystał rzut karny i zapewnił punkt swojej drużynie. Zespół Bielika w dalszym ciągu zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli The Championship. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

W drugim sobotnim meczu Sheffield United rywalizowało z Barnsley FC. Autorem pierwszej bramki był Sander Berge. Conor Hourihane świetnie obsłużył Norwega, a ten skierował piłkę do pustej bramki. W 76. minucie Morgan Gibbs-White wygrał pojedynek z bramkarzem i pozbawił złudzeń ekipę z Oakwell Stadium.

Na tę chwilę Barnsley FC plasuje się na 22. pozycji w tabeli. Po stronie gości Michał Helik zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Kacper Łopata obejrzał mecz z ławki rezerwowych Sheffield.

Derby County - Coventry City 1:1 (0:1)
0:1 - Matt Godden 28'
1:1 - Tom Lawrence (k.) 66'

Sheffield United - Barnsley FC 2:0 (0:0)
1:0 - Sander Berge 54'
2:0 - Morgan Gibbs-White 76'

Słynny Niemiec uderza w Lewandowskiego. "To jęczenie jest denerwujące"