Przebudzenie lidera. Chojniczanka nie hamuje

Pierwszy w klasyfikacji strzelców Michał Fidziukiewicz pomógł Motorowi Lublin zwyciężyć 2:1 z Lechem II Poznań. Chojniczanka jest najlepszym drugoligowcem wiosny po wygranej 2:1 ze Śląskiem II Wrocław.

piłkarze Motoru Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Motoru Lublin
Pierwsza połowa meczu w Lublinie nie była wypełniona sytuacjami podbramkowymi. Gra była wyrównana pod względem posiadania piłki, a więcej strzałów celnych oddał Motor. Podopieczni Marka Saganowskiego sprawdzili Bartosza Mrozka trzy razy, a Sebastian Madejski wykazał się raz w bramce Motoru.

Po przerwie Motor zapewnił sobie zwycięstwo 2:1. Pierwszego gola strzelił Michał Fidziukiewicz z rzutu karnego w 61. minucie. Było to 16 trafienie do bramki najlepszego zawodnika klasyfikacji strzelców, który nie był skuteczny w trzech wcześniejszych meczach. Pozostałe bramki zdobyli zmiennicy. Na gola Pawła Moskwika goście odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie strzałem Igora Kornobisa.

W rundzie wiosennej konsekwentnie punktuje Chojniczanka, dzięki czemu umacnia się na miejscu premiowanym awansem. Wicelider wygrał 2:1 ze Śląskiem II Wrocław, choć po pierwszej połowie miał stratę do odrobienia. Za pościg odpowiadał skuteczny w ostatnich tygodniach Artur Pląskowski, a za rozstrzygnięcie meczu Sam van Huffel.

Znicz Pruszków zremisował 2:2 z Wigrami Suwałki, choć po 25 minutach miał już dwubramkową stratę do przeciwnika. Pościg rozpoczął się jeszcze w pierwszej połowie dzięki strzałowi Marcina Bochenka, a do remisu doprowadził wprowadzony z ławki rezerwowych Mateusz Możdżeń. Podział punktów w takich okolicznościach powinni mocniej cieszyć gospodarzy.

Wisła Puławy poprawiła sobie samopoczucie po trzech porażkach z rzędu i zwyciężyła 2:0 z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda. Do bramki przymierzyli Krystian Puton i Maciej Kona. Wiślakom ułatwił zadanie Dawid Wojtyra, który już w pierwszej połowie zobaczył czerwoną kartkę za brutalny faul. Wojtyra został wykluczony z dwóch kolejnych meczów, co jest osobliwym wyczynem i teraz odpocznie.

25. kolejka eWinner II ligi:

Motor Lublin - Lech II Poznań 2:1 (0:0)
1:0 - Michał Fidziukiewicz (k.) 61'
2:0 - Paweł Moskwik 86'
2:1 - Igor Kornobis 90'

Śląsk II Wrocław - Chojniczanka 1:2 (1:0)
1:0 - Sebastian Bergier (k.) 37'
1:1 - Artur Pląskowski 62'
1:2 - Sam van Huffel 68'

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 2:2 (1:2)

2:0 - Maciej Kona 48'

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Motor Lublin awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?