Co niesamowita historia! Zobacz gola Eriksena (wideo)

Jeszcze niedawno kibice zastanawiali się, czy Christian Eriksen wróci do futbolu. W sobotę po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy wystąpił w koszulce reprezentacji Danii i po dwóch minutach gry strzelił gola!

Mateusz Byczkowski
Gol Eriksena po powrocie do kadry Twitter / Gol Eriksena po powrocie do kadry
Spotkanie z Finlandią podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy zmieniło życie Christiana Eriksena i zszokowało kibiców na całym świecie.

Reprezentant Danii stracił przytomność podczas pierwszej połowy. Doznał wtedy ataku serca. Dzięki błyskawicznej reakcji kolegów z zespołu i sztabu medycznego udało się go uratować. Co więcej wrócił do profesjonalnego futbolu.

W sobotę po raz pierwszy od feralnego meczu z Finlandią ponownie wystąpił w kadrze. Towarzyskie spotkanie przeciwko Holandii rozpoczął na ławce rezerwowych. Jednak gdy wszedł na boisko, potrzebował tylko dwóch minut, aby trafić do siatki!

Bramka Christiana Eriksena była nietuzinkowej urody, a golkiper rywali Mark Flekken nie miał przy niej nic do powiedzenia. Pomocnik Brentford FC popisał się fantastycznym strzałem po długim rogu.

Mimo pięknego trafienia, zespół Kaspra Hjulmanda przegrał ostatecznie z "Oranje" na wyjeździe 2:4. Obie ekipy są pewne gry na tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze.

Zagadkowa przyszłość Messiego. "Będę musiał przemyśleć wiele rzeczy"