Nie ma mocnych na Miedź Legnica. Kolejne zwycięstwo, awans coraz bliżej

Podobno w takich meczach poznaje się klasową drużynę. Miedź Legnica nie grała dobrze, ale wykorzystała błędy Resovii w końcówce pierwszej połowy, dzięki którym odniosła osiemnaste zwycięstwo w tym sezonie i pewnie zmierza w kierunku PKO Ekstraklasy.

Tomasz Galiński
piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Mówi się, że nie jest sztuką wygrywać, gdy wszystko układa się dobrze. Cenniejsze są te zwycięstwa, gdy zespołowi wyraźnie nie idzie, a mimo to udaje się zgarnąć pełną pulę. Tak też wyglądał sobotni mecz Miedzi Legnica z Resovią.

Gdyby spotkanie zakończyło się po czterdziestu minutach, mówilibyśmy o pewnej i zasłużonej wygranej Resovii. Ale że tak nie jest, to po fatalnych błędach w defensywie rzeszowskiej drużyny to Miedź schodziła na przerwę prowadząc.

Najpierw z bliska trafił Kamil Zapolnik, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry gola samobójczego strzelił Damian Hilbrycht. Rzeszowianie dali się zaskoczyć po szybkim rozegraniu rzutu rożnego i cały ich dotychczasowy wysiłek poszedł na marne. A przecież do 43. minuty wszystko wyglądało z ich perspektywy bardzo dobrze. Resovia spisywała się bez zarzutów na boisku lidera Fortuna I ligi, miała więcej sytuacji, a po jednej z nich Rafał Mikulec zdobył bramkę dającą prowadzenie.

Jednak końcówce pierwszej części spotkania sprawiła, że po przerwie Miedź odzyskała pewność siebie. Wtedy na boisku panował już tylko jeden zespół. Były uderzenia z dystansu, choć niecelne, była też doskonała okazja Maxime Domingueza, który trafił w słupek z paru metrów. To już była ta efektownie grająca drużyna z jesieni.

W ostatnim kwadransie Resovia postawiła wszystko na jedną kartkę, ale nie była w stanie odrobić strat i wywieźć z Legnicy choćby punktu. Miedź odniosła siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie i w dalszym ciągu pewnie prowadzi w ligowej tabeli.

Miedź Legnica - Resovia 2:1 (2:1)
0:1 Rafał Mikulec 31'
1:1 Kamil Zapolnik 43'
2:1 Damian Hilbrycht (s.) 45+4'

Miedź: Paweł Lenarcik - Jens Martin Gammelby, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Carlos Julio Martinez - Maxime Dominguez (83' Bruno Garcia), Damian Tront, Chuca (74' Szymon Matuszek) - Maciej Śliwa (83' Igor Lewandowski), Patryk Makuch, Kamil Zapolnik.

Resovia: Branislav Pindroch - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Dawid Kubowicz, Bartłomiej Eizenchart - Rafał Mikulec (81' Daniel Pietraszkiewicz), Bartłomiej Wasiluk (71' Klaudiusz Krasa), Josip Soljić, Damian Hilbrycht (65' Sebastian Strózik) - Marek Mróz, Paweł Wojciechowski (64' Jakub Wróbel).

Żółte kartki: Tront, Dominguez (Miedź) oraz Jaroch, Wasiluk, Strózik (Resovia).

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

***

GKS Katowice - Górnik Polkowice 1:2 (0:1)

1:2 - Merveille Fundambu 77'

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 2:1 (1:0) 1:0 - Szymon Zalewski (sam.) 29' 2:0 - Maksymilian Banaszewski 83' 2:1 - Daniel Stanclik 90'