Festiwal rzutów karnych na Balaidos! Real Madryt nie przekonał, ale pokonał Celtę

Kibice Celty Vigo długo nie zapomną sobotniego meczu z Realem Madryt. Sędzia Pablo Gonzalez Fuertes podyktował trzy rzuty karne dla Królewskich, ale Karim Benzema wykorzystał tylko dwa z nich. Dzięki temu Real wygrał na Estadio Balaidos 2:1.

Tomasz Galiński
Karim Benzema PAP/EPA / Na zdjęciu: Karim Benzema
Rzadko się zdarza, by sędzia w jednym meczu podyktował aż trzy rzuty karne, ale taka sytuacja miała miejsce w meczu Celty Vigo z Realem Madryt. Dyskutować można tylko z jednym, gdy w "szesnastce" upadł Rodrygo. Pozostałe były słuszne, a paradoks tego wszystkiego polega na tym, że Karim Benzema wykorzystał tylko dwa z trzech rzutów karnych. Pomylił się tylko w 64. minucie, po sytuacji ze wspomnianym Rodrygo. Można więc powiedzieć, że sprawiedliwości stało się zadość.

- Real nie musi dominować, żeby cię pokonać - to słowa Iago Aspasa sprzed meczu.

Co by nie mówić, idealnie wpasowały się w sobotnie spotkanie. Bo czy po takim meczu można chwalić Real Madryt? Niekoniecznie. Do przerw Królewscy prowadzili, ale poza sytuacją z rzutem karnym nie stworzyli w zasadzie żadnego zagrożenia. Znacznie groźniejsza była Celta i warto tu wspomnieć choćby kapitalne uderzenie Aspasa z rzutu wolnego, po którym spektakularną interwencją popisał się Thibaut Courtois.

Czy w drugiej połowie coś się zmieniło. To mocno dyskusyjne. Real nie miał kontroli nad meczem, dał sobie strzelić gola na 1:1 - po bardzo dobrej akcji Celty. Inna sprawa, że do bramki trafił Nolito, który miał hektary wolnego miejsca w polu karnym. Zresztą, gospodarze strzelili gola jeszcze w pierwszej połowie, jednak został on anulowany po interwencji VAR z powodu centymetrowego spalonego Aspasa, który przeszkadzał w interwencji Davidowi Alabie.

Koniec końców Real wyszarpał trzy punkty. Wprawdzie kibice Celty byli wściekli, jakby dopatrywali się stronniczego sędziowania Pablo Gonzaleza Fuertesa, natomiast trudno powiedzieć, by arbiter wypaczył wynik.

Niemniej, nie można chwalić przyjezdnych, którzy choć wygrali, to chyba w dalszym ciągu nie otrząsnęli się po klęsce w El Clasico. Real nie przekonał, lecz jakimś cudem zgarnął pełną pulę. Dość powiedzieć, że zawodnikiem meczu wybrany został Courtois, co mówi wiele.

Celta Vigo - Real Madryt 1:2 (0:1)
0:1 Karim Benzema (k.) 19'
1:1 Nolito 52'
1:2 Karim Benzema (k.) 69'

Celta: Matias Dituro - Kevin Vazquez, Joseph Aidoo, Jeison Murillo, Javi Galan - Denis Suarez, Fran Beltran (72' Renato Tapia), Brais Mendez (81' Orbelin Pineda) - Nolito (72' Santi Mina), Iago Aspas, Thiago Galhardo (60' Franco Cervi).

Real: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez (61' Dani Carvajal), Eder Militao (85' Nacho), David Alaba, Ferland Mendy - Toni Kroos (85' Dani Ceballos), Casemiro, Luka Modrić (74' Fede Valverde) - Marco Asensio (61' Rodrygo), Karim Benzema, Vinicius Junior.

Żółte kartki: Galan, Galhardo, Murillo (Celta).

20 Deportivo Alaves 38 8 7 23 31:65 31

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)