Kluczowa interwencja Gikiewicza. Zespół Polaków potwierdził wysoką formę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Rafał Gikiewicz zapewnił zwycięstwo FC Augsburg nad 1.FSV Mainz 05 (2:1). W barwach gospodarzy z dobrej strony pokazał się też Robert Gumny.

FC Augsburg już w 10. minucie gry wywalczył rzut karny po katastrofalnym błędzie bramkarza gości. Po chwili Jeffrey Gouweleeuw zmylił Robina Zentnera i rozpoczął strzelanie na WWK Arena.

Drużyna z Moguncji wyrównała wynik w 54. minucie. Jean-Paul Boetius celnie dograł do Silvana Widmera, Rafał Gikiewicz nie miał większych szans na interwencję po uderzeniu Szwajcara.

Odpowiedź miejscowych była błyskawiczna. Kilkadziesiąt sekund po trafieniu Widmera Andre Hahn zgrał piłkę głową do Rubena Vargasa, a ten z niewielkiej odległości skierował ją do siatki.

Gikiewicz zabawił się z rywalami w 69. minucie. Polak wybiegł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo po zagraniu Boetiusa, później Jonathan Burkardt, jednak golkiper interweniował głową. W tym przypadku ryzyko się opłaciło.

Bramkarz w samej końcówce ponownie wykazał się refleksem. Anton Stach oddał strzał głową, Gikiewicz popisał się kapitalną paradą i zapewnił komplet punktów drużynie. Po stronie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Robert Gumny, który w 80. minucie został ukarany żółtą kartką.

W zaległym meczu 26. kolejki FC Augsburg pokonał wygrał 2:1 z 1.FSV Mainz 05. Zespół Polaków zajmuje obecnie 13. miejsce w stawce Bundesligi.

FC Augsburg - 1.FSV Mainz 05 2:1 (1:0) 1:0 - Jeffrey Gouweleeuw (k.) 11' 1:1 - Silvan Widmer 54' 2:1 - Ruben Vargas 56'