Bramkarz Atalanty szalał. Pokonał go kompan z klubu

Niewiele wyjaśnił pierwszy mecz RB Lipsk z Atalantą w ćwierćfinale Ligi Europy. Juan Musso grał bardzo dobrze w bramce Neroblu, zatrzymał strzał z rzutu karnego, ale stracił gola na 1:1 po samobójczym zagraniu.

Juan Musso Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Juan Musso
W szalonym, przerwanym koronawirusem, sezonie Ligi Mistrzów mało brakowało do spotkania w półfinale RB Lipsk i Atalanty. Neroblu nie utrzymali prowadzenia we wcześniejszej rundzie w meczu z Paris Saint-Germain i ponieśli porażkę 1:2 w dramatycznych okolicznościach. Klubom było pisane starcie dopiero w ćwierćfinale Ligi Europy w 2022 roku.

Atalanta wróciła do Niemiec, w których w marcu odnieśli zwycięstwo 1:0 z Bayerem 04 Leverkusen. Generalnie podopieczni Gian Piero Gasperiniego prezentują się lepiej w meczach na wyjeździe niż w Bergamo. W Lipsku także potrafili przeprowadzić skuteczny atak i w 17. minucie Luis Muriel strzelił na 1:0 po dograniu Davida Zappacosty.

Atalanta popełniała błędy, ale RB Lipsk nie potrafił wymierzyć za nie kary. Najgroźniejsze było uderzenie Andrego Silvy, po którym piłka zatrzymała się na słupku. Również goście z Bergamo trafili w obramowanie. Konkretnie Mario Pasalić w ostatniej akcji pierwszej połowy.

W drugiej połowie drużyna z Bundesligi już dopadła Atalantę. Juan Musso poradził sobie ze strzałem z rzutu karnego Andrego Silvy, obronił również dobitkę, ale wobec samobójczego zagrania Davida Zappacosty w 58. minucie okazał się bezradny. Goście stracili gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i w Lipsku zrobiło się 1:1.

Po wyrównaniu, nieco groźniejsza była Atalanta i choć podopieczni Gasperiniego powrócili do Włoch z niezłym wynikiem, to mieli prawo do niedosytu. Z rewelacyjnej pozycji spudłował Giorgio Scalvini, kilkakrotnie przycisnął Duvan Zapata. RB Lipsk odpowiedział jeszcze jednym strzałem w obramowanie, więc skuteczność nie była atutem obu drużyn.

RB Lipsk - Atalanta BC 1:1 (0:1)
0:1 - Luis Muriel 17'
1:1 - Davide Zappacosta (sam.) 58'

W 58. minucie Andre Silva (RB) nie wykorzystał rzutu karnego. Juan Musso obronił.

RB: Peter Gulacsi - Josko Gvardiol (73' Marcel Halstenberg), Willi Orban, Lukas Klostermann - Angelino, Kevin Kampl, Konrad Laimer, Benjamin Henrichs (87' Nordi Mukiele) - Dani Olmo (73' Dominik Szoboszlai) - Christopher Nkunku (87' Hugo Novoa), Andre Silva (62' Emil Forsberg)

Atalanta: Juan Musso - Marten de Roon, Merih Demiral, Jose Luis Palomino - Hans Hateboer, Teun Koopmeiners, Remo Freuler (67' Aleksiej Miranczuk), Davide Zappacosta (89' Giuseppe Pezzella) - Matteo Pessina (61' Giorgio Scalvini), Mario Pasalić (62' Jeremie Boga) - Luis Muriel (62' Duvan Zapata)

Żółte kartki: Gvardiol, Halstenberg (RB) oraz Palomino (Atalanta)

Sędzia: Michael Oliver (Anglia)

Czy Atalanta awansuje do półfinał Ligi Europy?