Lewandowski trafił w derbach! Polak nie ma sobie równych w Bundeslidze

To nie był łatwy mecz dla Roberta Lewandowskiego. Kadrowicz znalazł drogę do siatki. Dzięki jego bramce Bayern Monachium pokonał 1:0 FC Augsburg. "Lewy" umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji strzelców.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Drużyna Juliana Nagelsmanna przebudziła się po niemrawej pierwszej połowie i ostrzeliwała bramkę Rafała Gikiewicza. W 46. minucie Robert Lewandowski oddał strzał głową, a golkiper FC Augsburg popisał się fantastyczną interwencją.

Lewandowski znowu był bliski szczęścia w 79. minucie. Snajper wygrał pojedynek główkowy, piłka odbiła się jeszcze od ręki Reeca Oxforda i trafiła do Gikiewicza. Po analizie VAR Patrick Ittrich przyznał gospodarzom rzut karny.

Zgodnie z przewidywaniami, do piłki podszedł Lewandowski. 33-latek mocno uderzył w prawy dolny róg i nie dał Gikiewiczowi żadnych szans na interwencję. Kapitan reprezentacji Polski zapewnił monachijczykom zwycięstwo w derbach Bawarii (1:0).

Napastnik Bayernu Monachium odskoczył rywalom. "Lewy" zgromadził 32 trafienia w 29 meczach i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Kadrowicz ma ogromną przewagę nad Patrikiem Schickiem. Czech zdążył strzelić 20 goli i nabawił się kontuzji. Christopher Nkunku zrównał się z Erlingiem Haalndem, w tym momencie obaj mają na koncie po 16 goli.