Trener Chelsea uderza w Marciniaka

Chelsea była o krok od dokonania cudu w dwumeczu z Realem Madryt, którego stawka był awans do półfinału Ligi Mistrzów. Menadżer drużyny z Londynu Thomas Tuchel po rewanżu miał pretensje do polskiego arbitra, Szymona Marciniaka.

Krzysztof Kaczmarczyk
Thomas Tuchel PAP/EPA / Sergio Perez / Thomas Tuchel
Chelsea FC przegrała w pierwszym meczu z Realem Madryt na własnym boisku 1:3. Rewanż miał być dla "Królewskich" tylko formalnością, ale rywale z Londynu rozegrali wielkie zawody.

Na Santiago Bernabeu prowadzili już 3:0, a mogli nawet cztery. Gola Marcosa Alonso z 63. minuty anulował jednak VAR, a arbiter  spotkania, którym był Szymon Marciniak, nawet nie chciał tego sprawdzić.

Zaufał kolegom z wozu. - Nie widziałem anulowanego gola. Jestem bardzo rozczarowany, absolutnie rozczarowany, że sędzia sam tego nie sprawdził. - powiedział Thomas Tuchel cytowany przez express.co.uk. Przyznał, że to Marciniak w takim meczu powinien podejmować wszystkie decyzje.

Szef Chelsea dodał, że Marciniakowi zabrakło... odwagi. Przyznał, że w meczach przeciwko tak wielkim klubom, jak Real Madryt, musisz ją mieć, żeby podejmować trudne decyzje.

Tuchel miał też pretensje do polskiego sędziego o zachowanie po meczu, który zakończył się po 120 minutach walki. Chodziło konkretnie o rozmowy i uśmiech Marciniaka w stronę trenera Realu Carlo Ancelottiego.

- Byłem rozczarowany tym, że sędzia dobrze się bawił z Carlo Ancelottim, śmiejąc się głośno i uśmiechając do trenera drużyny przeciwnej. To był zły moment, żeby to robić. Bardzo zły i powiedziałem mu o tym - stwierdził.

Chelsea dzięki wygranej w regulaminowym czasie gry 3:1 doprowadziła do dogrywki (gola na 1:3 straciła w 80. minucie). W dogrywce decydujący cios zadał Karim Benzema, a potem świetnie bronił Thibaut Courtois i to "Królewscy" zagrają w półfinale.