Fatalna gra obrońców Legii. Pomogli rywalom zdobyć gola [WIDEO]

Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:1 w spotkaniu 29. kolejki PKO Ekstraklasy. O wszystkim przesądził fatalny błąd obrońców. Z prezentu wielkanocnego skorzystał Damian Kądzior.

Dawid Franek
Fatalna postawa obrońców Legii Warszawa Twitter / Canal+ Sport / Fatalna postawa obrońców Legii Warszawa
Legia Warszawa przystępowała do meczu z Piastem Gliwice po ośmiu spotkaniach bez porażki w PKO Ekstraklasie. Zapewne trener Aleksandar Vuković oraz kibice stołecznego klubu mogą żałować, w jakich okolicznościach zespół przegrał poniedziałkowe spotkanie.

W 42. minucie we własnym polu karnym niezbyt udanym wybiciem piłki popisał się Mateusz Wieteska, czym zapoczątkował kłopoty własnej drużyny. Lindsay Rose mógł uratować sytuację, ale zachował się jeszcze gorzej. Głową skierował piłkę do tyłu, wprost pod nogi Damiana Kądziora.

Piłkarz Piasta Gliwice nie zwykł marnować takich sytuacji. Skorzystał z prezentu, który podarowali mu obrońcy Legii i skierował piłkę do siatki. Piast zdobył gola tuż przed przerwą, a później warszawianie nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

Po porażce z Piastem zespół prowadzony przez Vukovicia jest dziesiąty. Do dziewiątego Górnika Zabrze traci punkt.