"Rewolwerowiec z mokrym prochem". Włosi ocenili występ Krzysztofa Piątka

To nie był udany mecz Fiorentiny, która przegrała na własnym boisku z Udinese Calcio 0:4. Krzysztof Piątek zagrał 45 minut. Jak wypadł?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek powrócił do podstawowego składu Fiorentiny, ale już w przerwie był jednym ze zmienionych piłkarzy. "Fiołki" przegrywały wtedy 0:2.

Zmiany jednak niewiele dały, bo Udinese Calcio po przerwie dołożyło kolejne dwa trafienia, na które gracze ACF Fiorentina nie zdołali odpowiedzieć żadną bramką.

Jak włoskie media oceniły występ napastnika reprezentacji Polski? Szału nie było. Serwisy sportface.it, fiorentinauno.com czy footballnews24.it przyznały mu solidarnie notę "5,5". Według calcionews24.com zapracował na "piątkę".

"Połknięty przez defensywne trio Udinese" - czytamy z kolei w serwisie violanews.com, gdzie przyznano mu notę "4,5". Dodano, że Polak już na starcie miał dobrą okazję, której nie wykorzystał. "Rewolwerowiec z mokrym prochem" - dodano.

Podobnie jego występ oceniono w tuttomercatoweb.com. Zauważono, że Piątek nie strzelił gola od 6 marca oraz skupiono się na... jego przyszłości. "Ma do dyspozycji kilka strzałów, by uniknąć pożegnania. Nie udało się" - napisano w komentarzu.

Przypomnijmy jednak, że według informacji Tomasza Włodarczyka Fiorentina jest bliska decyzji o wykupieniu Piątka. - Wszystko wskazuje na to, że włoski klub zdecyduje się go wykupić z Herthy. Te 15 milionów euro to wciąż jest kwota bardzo przyzwoita - powiedział dziennikarz w programie International Level.

Najwyższe noty za "połówkę" przeciwko Udinese Piątek wypracował sobei z kolei w serwisach whoscored.com oraz sofascore.com, gdzie przy jego nazwisku pojawiła się ocena "6,7".

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)