Korona Kielce pokazuje charakter. Zmiennik wyszarpał punkty

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego odwrócili wynik w drugim meczu z rzędu. Trener trafił ze zmianą, ponieważ Marcin Szpakowski strzelił gola na 2:1 po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

piłkarze Korony Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Korony Kielce
Górnik wygrał poprzedni mecz 1:0 z GKS-em Jastrzębie i był to wynik na miarę podtrzymania nadziei na utrzymanie. Drużyna z województwa dolnośląskiego próbowała pójść za ciosem w Kielcach i również liczyła na to, że gol z pierwszej połowy okaże się wystarczający do zdobycia kompletu punktów. W 33. minucie Robert Hehedosz strzelił na 1:0 dla Górnika.

Ważna dla przebiegu meczu była sytuacja z 56. minuty, w której to Marcin Szczerbowicz pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Adrianowi Purzyckiemu. Pomocnik nieodpowiedzialnie zapracował na dwa napomnienia w krótkim okresie po przerwie.

Korona przystąpiła do natarcia w jedenastu przeciwko dziesięciu przeciwnikom. Już w tym momencie potrzebowała tylko jednego gola do odniesienia zwycięstwa, dzięki uderzeniu na 1:1 Roberto Corrala. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mieli problem z rozstrzygnięciem rywalizacji, ale postawili na swoim. Trener trafił ze zmianą, ponieważ Marcin Szpakowski strzelił gola na 2:1 w doliczonym czasie po wejściu z ławki rezerwowych na boisko.

Korona Kielce - Górnik Polkowice 2:1 (0:1)
0:1 - Robert Hehedosz 33'
1:1 - Roberto Corral 53'
2:1 - Marcin Szpakowski 90'

Korona: Konrad Forenc - Adrian Danek, Piotr Malarczyk, Kyryło Petrow, Roberto Corral (68' Luka Zarandia), Jacek Podgórski, Marcel Gąsior (69' Marcin Szpakowski), Oskar Sewerzyński (87' Mario Zebić), Filipe Oliveira (46' Dawid Błanik), Jakub Łukowski (68' Adam Frączczak), Jewgienij Szykawka

Górnik: Marcin Furtak - Damian Makuch, Michał Bojdys, Marcin Biernat, Jarosław Ratajczak, Rafał Karmelita (77' Marek Opałacz), Robert Hehedosz (77' Eryk Sobków), Bruno Żołądź (69' Dominik Radziemski), Adrian Purzycki, Abdallah Hafez (61' Antoni Kozubal), Mateusz Piątkowski

Żółte kartki: Malarczyk, Podgórski, Petrow (Korona) oraz Hafez, Purzycki, Hehedosz (Górnik)

Czerwona kartka: Adrian Purzycki (Górnik) /56' - za drugą żółtą/