"Jego pudła zaważyły na losach meczu". Milik zrównany z ziemią po słabym występie!

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Olympique Marsylia w hicie Ligue 1 przegrało z Olympique Lyon aż 0:3. Francuskie media jednym z głównych winowajców porażki okrzyknęły Arkadiusza Milika, którego niedyspozycja wpłynęła na przebieg meczu.

Artur Babicz
Arkadiusz Milik (w środku) Getty Images / John Berry / Arkadiusz Milik (w środku)
To nie był dobry mecz w wykonaniu Olympique Marsylia. Ekipa Arkadiusza Milika w obecnych rozgrywkach spisywała się bardzo dobrze i przed hitowym pojedynkiem z Olympique Lyon stawiana była w roli faworyta. Boisko jednak wszystko zweryfikowało i to brutalnie.

Goście okazywali się niezwykle skuteczni i dzięki temu pewnie wygrali 3:0. Natomiast o skuteczności w przypadku Olympique Marsylia można wiele mówić i to niestety niewiele dobrego. Arkadiusz Milik mylił się na potęgę i jego niedyspozycja wręcz rozjuszyła francuskie media. We wszystkich tytułach zgodnie został wybrany najgorszym zawodnikiem meczu.

Wystarczy powiedzieć, że najlepszą notą przyznaną polskiemu napastnikowi było "4" (w skali od "1" do "10", gdzie "10" to klasa światowa). Na taką ocenę zdecydował się portal Coeurmarseillais.fr.

"Polak był długo niewidoczny. Miał sytuację w 28. minucie, ale ją zmarnował. Potem przed przerwą zmarnował wielką okazję na bramkę" - napisano o grze Milika.

Reszta tytułów natomiast przyznała Polakowi ocenę "3". Mowa tutaj o Footmercato.net, Maxifoot.fr, 90 min.com, madeingones.ouest-france.fr.

"Miał cztery okazje, ale za każdym razem był bardzo nieskuteczny. W końcu jego pudła zaważyły na losach meczu" - napisano o polskim napastniku w Maxifoot.fr.

"Brakowało mu spontaniczności i żywiołowości. Zmarnował swoje okazje, a na domiar złego w drugiej połowie po jego stracie groźną okazję miał Olympique Lyon" - tak grę Polaka scharakteryzował portal 90min.com.

Co ciekawe, portal SoFoot.com porównał Arkadiusza Milika do francuskiego polityka Jean-Luc Melenchona. Ten już trzykrotnie startował w wyborach prezydenckich, ale jeszcze nigdy nie dotarł do drugiej tury. Francuzi stwierdzili, że ta dwójka ma ze sobą wiele wspólnego, bowiem jest tak samo nieskuteczna. Nawet ocenę pomeczową Milik otrzymał 21,95 proc., czyli wynik wyborczy Jean-Luc Melenchona z I tury ostatnich wyborów.

Słabą formę Milika dostrzegły również najbardziej znane portale statystyczne. WhoSchored.com przyznało Polakowi "5,5", a SofaScore.com "5,8". W obu przypadkach była to najgorsza ocena w zespole.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)