Chelsea wypuściła zwycięstwo z rąk. Triumf drużyny Matty'ego Casha

Nie było zaskoczeń w czterech meczach 36. kolejki Premier League, które rozpoczęły się o godzinie 16:00. Z jednym wyjątkiem, bowiem o spacerku mówić nie mogła sprzedana w ostatnich dniach Chelsea. Londyńczycy tylko zremisowali.

Marcin Malinowski
Matty Cash Getty Images / Gareth Copley / Na zdjęciu: Matty Cash
Matty Cash z kolegami z obrony jeszcze w 90. minucie cieszył się z czystego konta, ale jednak zabrakło koncentracji w końcówce. Aston Villa pewnie prowadziła 3:0, ale piłkarze Burnley FC przed własną publicznością postarali się chociaż o honorową bramkę. Tę w doliczonym czasie zdobył Maxwel Cornet. Reprezentant Polski był obecny na boisku przez cały mecz.

Dość szybko na swoją korzyść zagrali piłkarze Brentford FC, którzy po 14 minutach prowadzili już 2:0 dzięki golom Pontusa Janssoa i Yoane Wissy. W drugiej połowie rywali z Southampton FC dobił Kristoffer Ajer.

Bardziej wyrównane spotkania odbyły się w Londynie. Na Stamford Bridge mająca już nowego właściciela Chelsea FC ostatecznie nie wywiązała się z roli faworyta. Strzelanie rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie. Romelu Lukaku potrzebował niespełna 120 sekund, by po trafionym rzucie karnym podwyższyć wynik na 2:0. Na tym emocje się nie skończyły, bowiem broni nie złożyli gracze Wolverhampton Wanderers.

Wydawało się, że bramka Francisco Trincao będzie jedyną dla Wilków. Sędzia doliczył sześć minut do drugiej połowy, ale pojawiły się jeszcze przerwy, przez co spotkanie trwało jeszcze kolejnych dziewięć minut. W tym czasie Conor Coady po doskonałej zagrywce Chiquinho zdołał pokonać Edouarda Mendy'ego i uratować remis dla gości.

Mniejsze emocje były w innej części angielskiej stolicy. Crystal Palace zgodnie z planem wygrało z Watford FC. Prowadzenie 1:0 po trafieniu Wilfrieda Zahy było kruche, ale gospodarze skutecznie utrzymali je przez ponad godzinę gry.

Brentford FC - Southampton FC 3:0 (2:0)
1:0 Pontus Jansson 13'
2:0 Yoane Wissa 14'
3:0 Kristoffer Ajer 79'

Burnley FC - Aston Villa 1:3 (0:2)
0:1 Danny Ings 7'
0:2 Emiliano Buendia 31'
0:3 Ollie Watkins 52'