Robert Lewandowski postrachem Borussii Dortmund! 5 goli Polaka w ostatnich 4 meczach

W 14 występach przeciwko Bayernowi Robert Lewandowski strzelił dla Borussii Dortmund 5 goli. Do wbicia 5 bramek swojemu byłego klubowi potrzebował zaledwie 5 meczów w zespole mistrza Niemiec, a w sobotę znów wystąpi przeciwko BVB.

Konrad Kostorz

13 sierpnia 2014 roku Robert Lewandowski debiutował w oficjalnym meczu Bayernu Monachium właśnie przeciwko Borussii Dortmund. To nie był udany występ niegrającego w optymalnym składzie zespołu Pepa Guardioli i zakończył się porażką 0:2. "Lewy" zaliczył 90 minut i się nie wyróżniał, ale w kolejnych spotkaniach był już pierwszoplanową postacią.

W spotkaniu ligowym Lewandowski w 72. minucie wykorzystał błąd Nevena Suboticia i pokonał Romana Weidenfellera, dając sygnał do ataku Bayernowi, który ostatecznie wygrał 2:1. "Lewy bezlitosny dla Borussii" - komentowali wówczas niemieccy dziennikarze i nie był to ostatni raz, kiedy Polak dał się we znaki żółto-czarnym.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2:1 (0:1)
0:1 - Reus 31'
1:1 - Lewandowski 72'
2:1 - Robben (k.) 85'

Bayern: Neuer - Benatia, Boateng, Alaba - Alonso, Lahm, Bernat - Robben, Mueller (81' Pizarro), Goetze (70' Ribery) - Lewandowski (88' Rode).

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Sokratis, Hummels (46' Subotić), Durm - Bender, Kehl - Mchitarjan, Kagawa (71' Grosskreutz), Reus - Aubameyang (81' Ramos).

Czy Robert Lewandowski w sobotnim meczu z Borussią Dortmund strzeli gola?