Sprawdź, co przegapiłeś. Najważniejsze wydarzenia soboty

Sobota obfitowała w emocje. Mieliśmy przełamanie Roberta Lewandowskiego, kolejną bramkę Kamila Glika czy też hattrick Cristiano Ronaldo. Sporo działo się również w Anglii. Oto zestawienie najważniejszych informacji.

Bartosz Zimkowski

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA SOBOTY

Bundesliga: Dwa gole i asysta Roberta Lewandowskiego. Polak wraz z Arjenem Robbenem rozmontował FC Augsburg

Dwa gole i asystę zanotował Robert Lewandowski. Polak trafiał do siatki po podaniach Arjena Robbena i sam też pomógł mu zdobyć gola. Dzięki polsko-holenderskiej współpracy Bayern Monachium pokonał FC Augsburg 3:1. -> WIĘCEJ

Licznik się zatrzymał. Robert Lewandowski znów z bramką

481 minut - tyle bez gola pozostawał Robert Lewandowski. W końcu polski napastnik powiedział "stop" i strzelił bramkę w sobotnie popołudnie w meczu z Augsburgiem. -> WIĘCEJ

Niemieckie media: Bayern dziękuje "Robbandowskiemu"

Bayern dziękuje "Robbandowskiemu". To był festyn - tak niemieckie media piszą o meczu mistrza Niemiec z Augsburgiem (3:1). Rywali do spółki rozbili Robert Lewandowski i Arjen Robben. -> WIĘCEJ

Ligue 1: gol Kamila Glika nie wystarczył do zwycięstwa AS Monaco

Kamil Glik strzelił bramkę w meczu 11. kolejki Ligue 1 pomiędzy AS Saint-Etienne a AS Monaco. Polak otworzył wynik na korzyść gości, jednak gospodarze wyrównali i wywalczyli cenny punkt (1:1). -> WIĘCEJ

FC Barcelona - Granada: męczarnie gospodarzy, złoty gol Rafinhi

Skromne zwycięstwo nad ostatnim zespołem Primera Division Granadą FC odniosła FC Barcelona. Gospodarze jedynego gola w meczu zdobyli 3 minuty po przerwie, a jego autorem był Rafinha. -> [urlz=../../pilka-nozna/641518/fc-barcelona-granada-meczarnie-gospodarzy-zloty-gol-rafinhi]WIĘCEJ

[/urlz]Lech Poznań - Wisła Płock: Przełamanie Kolejorza. Beniaminek w głębokim kryzysie

Wisła Płock doznała czwartej porażki z rzędu. Lepszy okazał się Lech Poznań, który dominował przez całe spotkanie i w pełni zasłużenie zainkasował trzy punkty po raz pierwszy od końca września. -> WIĘCEJ

Lotto Ekstraklasa: duży ścisk w ligowej tabeli

W sobotnich meczach 14. kolejki Lotto Ekstraklasy po komplet punktów sięgnęli piłkarze Śląska Wrocław, Pogoni Szczecin i Lecha Poznań. Te wyniki sprawiły, że w ligowej tabeli nadal panuje duży ścisk. -> WIĘCEJ

Premier League: wielkie emocje na Old Trafford. Mourinho wyrzucony na trybuny, Man Utd znów dołuje

Jose Mourinho wyrzucony na trybuny, blisko 30 strzałów na bramkę Burnley FC, czerwona kartka dla Andera Herrery i błędy sędziowskie - tak wyglądał mecz Manchesteru United z beniaminkiem ligi (0:0). -> WIĘCEJ

Serie A: Gonzalo Higuain pogrążył Napoli! Juventus skromnie wygrał w szlagierze

Juventus Turyn lepszy od SSC Napoli! W hicie 11. kolejki Serie A obrońcy tytułu po golach Leonardo Bonucciego i Gonzalo Higuaina pokonali zespół Piotra Zielińskiego 2:1. -> WIĘCEJ

Premier League: szalony mecz w Londynie. Zwycięski Liverpool

Aż sześć bramek zobaczyli kibice na Selhurst Park. Crystal Palace przegrało z Liverpoolem 2:4, a pięć trafień padło w pierwszej połowie. -> WIĘCEJ

Bundesliga: Borussia Dortmund w kryzysie, nie wygrała czterech meczów ligowych z rzędu

Bezbramkowym remisem zakończyły się derby Zagłębia Ruhry. Borussia Dortmund oraz FC Schalke 04 rozegrały fatalne zawody. 90 minut na boisku spędził Łukasz Piszczek. -> WIĘCEJ

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski zostanie królem strzelców?