Ostatnia kolejka PKO Ekstraklasy na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Bogumił Burczyk

Już wszystko jasne. Jagiellonia zostaje mistrzem Polski. Wicemistrzem zostanie Śląsk. Trzecie miejsce zajmie Legia Warszawa. Z ligi spadają Warta Poznań, Ruch Chorzów i ŁKS Łódź. Korona rzutem na taśmę wygrywa w Poznaniu i utrzymuje się w PKO Ekstraklasie.

Skomentuj 0

Na dziś to wszystko. Dziękujemy.

Skomentuj 1

Dobiega końca także mecz w Łodzi. ŁKS wygrywa ze Stalą Mielec 3:2, ale i tak spada z PKO Ekstraklasy.

Skomentuj 0

Pogoń Szczecin pokonała Górnika Zabrze 1:0.

Skomentuj 0

Ostatni gwizdek w Radomiu. Radomiak przegrywa z Widzewem Łódź 1:3. Wszystko przez bramkę Dominika Kuna w 95 minucie.

Skomentuj 0

Sędzia kończy spotkanie także w Niepołomicach. Tam Piast przegrywa 1:0 z Puszczą.

Skomentuj 0
  • Legia Warszawa wygrywa 2:1 z Zagłębiem Lubin.

Skomentuj 0

Jagiellonia Białystok wygrywa 3:0 z Wartą Poznań i zostaje mistrzem Polski!

Skomentuj 0

Wszystkie spotkania oprócz tego w Częstochowie powoli dobiegają końca.

Skomentuj 0

Ruch Chorzów prowadzi 2:0 z Cracovią. Soma Novothny.

Skomentuj 0

Stal Mielec z golem kontaktowym w Łodzi. To już drugi gol, który strzela w osłabieniu. Tym razem trafia Łukasz Wolsztyński.

Skomentuj 0

Na trybunach trwa feta.

Skomentuj 0

Jagiellonia jest już pewna mistrzostwa Polski. Inna sprawa, że Śląsk i tak przegrywa do przerwy z Rakowem (1:0).

Skomentuj 0

Co za zwroty akcji. Bramka nie zostaje uznana.

Skomentuj 0

Ishak ratuje Wartę. Korona traci gola, być może na wagę ligowego bytu. 2:2

Skomentuj 0

Zagłębie z golem kontaktowym w Warszawie. Legia wciąż prowadzi, ale już tylko 2:1. Bramkarza pokonał Marek Mróz.

Skomentuj 0

Radomiak natomiast spada na piętnastą pozycję.

Skomentuj 0

Drużyna z Łodzi idzie za ciosem i obejmuje prowadzenie w Radomiu. Radomiak przegrywa 1:2. Jordi Sanchez Ribas. Przypomnijmy, że Widzew jest dziewiąty w tabeli.

Skomentuj 0

Strzelcem Fran Alvarez.

Skomentuj 0

Widzew wyrównuje w Radomiu, doprowadza do remisu 1:1 i przesuwa się na dziewiątą lokatę w ligowej tabeli. Z kolei Radomiak spada na czternaste miejsce.

Skomentuj 0

Dla Pogoni trafił Marcel Wędrychowski.

Skomentuj 0

Z kolei Stal Mielec strzela ŁKS-owi w osłabieniu. Ilja Shkurin z rzutu karnego. 3:1 prowadzi zespół z Łodzi.

Skomentuj 0

Pogoń wychodzi na prowadzenie z Górnikiem Zabrze i przesuwa się na piąte miejsce w tabeli. Ich rywale zajmują siódmą lokatę.

Skomentuj 0

Znowu trafia Evgeni Shikavka. Jeśli taki wynik się utrzyma, Warta spadnie z PKO Ekstraklasy.

Skomentuj 1
    • SAS Zgłoś komentarz
      PIŁKARSKI POKER KTO DA TEN MA. Cuda już były od paru kolejek i to jest EXTRAKLASA ?

Katastrofa Warty Poznań! Korona prowadzi z Lechem. Jest 2:1.

Skomentuj 1

Puszcza prowadzi z Piastem w Niepołomicach od 63. minuty. Kamil Zapolnik.

Skomentuj 0

Gol Radomiaka nie został uznany. Po analizie VAR sędzia odgwizdał zagranie ręką.

Skomentuj 0

Błyskawiczne wyrównanie w Poznaniu! Korona poczuła krew. 1:1. Evgeni Shikavka.

Skomentuj 0

Z kolei Lech skomplikował swoją sytuację. Poznanianie dostali czerwoną kartkę, a konkretnie Filip Marchwiński. Korona wraca do walki w grze o utrzymanie.

Skomentuj 0

Radomiak Radom - Widzew Łódź 2:0. 54 minuta, strzelcem bramki ponownie Machado.

Skomentuj 0

W tej chwili mistrzem Polski zostałaby Jagiellonia. Za jej plecami znalazłyby się Śląsk, Legia, Lech i Raków.

Skomentuj 0

Po siedmiu minutach wszędzie bez zmian.

Skomentuj 0

Wznawiamy spotkania. Jagiellonia 45 minut od mistrzostwa Polski.

Skomentuj 0

Raków obejmuje prowadzenie ze Śląskiem. Ante Crnac.

Skomentuj 0

Gol nie został uznany po analizie VAR.

Skomentuj 0

Śląsk wychodzi na prowadzenie w Częstochowie. Patrick Olsen.

Skomentuj 0

Do przerwy wyniki wyglądają następująco: Jagiellonia - Warta 3:0, Lech - Korona 1:0, Legia - Zagłębie 2:0, ŁKS - Stal 3:0, Pogoń - Górnik 0:0, Puszcza - Piasta 0:0, Radomiak - Widzew 1:0, Ruch - Cracovia 1:0, Raków - Śląsk (opóźniony)

Skomentuj 0

Mecz w Częstochowie właśnie się zaczął.

Skomentuj 0

Na pożegnanie trafia także Ruch Chorzów, który od 49. minuty prowadzi z Cracovią. Soma Novothny.

Skomentuj 0

Lech otwiera wynik meczu w Poznaniu. Korona przegrywa 1:0 i jest bliska spadku. Mihael Ishak.

Skomentuj 0

ŁKS Łódź chce się efektownie pożegnać z Ekstraklasą. Stal Mielec przegrywa już 0:3. Trafia Pirulo.

Skomentuj 0

W Częstochowie rozpoczęła się druga rozgrzewka.

Skomentuj 0

Zespół ze stolicy umacnia się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Skomentuj 0

Legia Warszawa prowadzi 2:0 z Zagłębiem. 40 minuta Marc Gual po raz drugi. Asystował Kapustka.

Skomentuj 0

Tak wyglądała druga bramka Jagielloni.

Skomentuj 0

Tym samym zespół z Radomia wyprzedza w tabeli Cracovię i wskakuje na dwunaste miejsce.

Skomentuj 0

Radomiak Radom - Widzew Łódź 1:0. W 34. minucie trafia Luis Machado.

Skomentuj 0

W Częstochowie pierwszy gwizdek wybrzmi za niespełna pół godziny.

Skomentuj 0

Pół godziny za nami. Jak na razie mało bramek, pomijając Białystok i Łódź. Przypomnijmy, że Jagiellonia prowadzi 3:0 z Wartą, a ŁKS 2:0 ze Stalą Mielec.

Skomentuj 0

Jagiellonia nie ma litości. Nie minęło pół godziny, a już jest 3:0. Znakomitą akcję wykończył Imaz. Tylko kataklizm może odebrać mistrzostwo Polski drużynie z Białegostoku.

Skomentuj 3
      • AndrzejK13 Zgłoś komentarz
        Ty na poważnie pytasz czy jednak z myśleniem nie ten tego?
        • Rafał_ w_koronie Zgłoś komentarz
          Jaką jest przyczyną i kto pozwolił by Raków rozpoczął mecz ze Śląskiem później?

Świetna interwencja Lisa. Imaz stanął oko w oko z bramkarzem Warty, jednak przegrał ten pojedynek. W Białymstoku wciąż 2:0.

Skomentuj 0

W Szczecinie jednak 0:0. Gol nie został uznany.

Skomentuj 0

Łks Łódź - Stal Mielec 2:0. Engjell Hoti.

Skomentuj 0

Złe wieści dla kibiców Stali Mielec. Ich drużyna od 20 minuty będzie grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył Marco Ehmann.

Skomentuj 0

Trafia Efthymios Koulouris. Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:0.

Skomentuj 0

Pogoń Szczecin otwiera wynik spotkania z Górnikiem Zabrze. Tym samym wskakuje na czwarte miejsce w tabeli, a ich rywale spadają na szóste.

Skomentuj 0

Z kolei spotkanie w Częstochowie nadal się nie rozpoczęło.

Skomentuj 0

Wciąż czekamy na bramki w Poznaniu, Szczecinie, Niepołomicach, Radomiu i Chorzowie.

Skomentuj 0

Trafia Taras Romańczuk (11. minuta). Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 2:0.

Skomentuj 2

To jest ich dzień! Jagiellonia podwyższa prowadzenie po bramce z rzutu rożnego.

Skomentuj 2

W tabeli jak na razie bez zmian.

Skomentuj 0

Kolejne bramki. Legia Warszawa prowadzi z Zagłębiem Lubin. Autorem trafienia Marc Gual. Na pożegnanie z PKO Ekstraklasą strzela także ŁKS Łódź (Kay Tejan 7. minuta).

Skomentuj 0

Nene z bliskiej odległości kończy akcję ofensywną Jagielloni strzałem z bliskiej odległości. Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 1:0 od 5. minuty.

Skomentuj 0

Jest pierwsza bramka! Jagiellonia Białystok błyskawicznie obejmuje prowadzenie.

Skomentuj 0

Rozpoczęcie meczu Rakowa i Śląska będzie opóźnione z powodu opadów deszczu.

Skomentuj 0

Najpewniej oczy większości polskich kibiców są zwrócone na Białystok. Przypomnijmy, że porażka Warty Poznań może sprawić, iż ta pożegna się z najwyższym szczeblem rozgrywkowym.

Skomentuj 0

Zaczynamy ostatnią kolejkę PKO Ekstraklasy!

Skomentuj 0

Już za chwilę w całej Polsce rozpoczną się wszystkie spotkania.

Skomentuj 0

Zespół z Białegostoku może po raz pierwszy w historii zostać mistrzem Polski.

Skomentuj 1

Kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2023/24?

Skomentuj 2
          Skomentuj 2

Z PKO Ekstraklasą już pożegnały się ŁKS Łódź i Ruch Chorzów. Z miejsca zagrożonego spadkiem spróbuje uciec Korona. Kielczanie mają dwa punkty straty do 15. Warty Poznań, a zagrają z Lechem.

Skomentuj 0

Już dziś wiemy, że nigdy w historii tak mała liczba punktów nie zapewniała tytułu.

Skomentuj 0

Już za pół godziny rozpocznie się ostatnia kolejka bieżącego sezonu PKO Ekstraklasy. Pasjonująco zapowiada się walka o mistrzostwo kraju. Przed ostatnim meczem Jagiellonia Białystok ma tyle samo punktów, co Śląsk Wrocław (60). Jeśli zespół z województwa podlaskiego pokona Wartę Poznań, zapewni sobie tytuł.