29 gru 2020 19:00
90'

Doliczone trzy minuty.

87'

Tym razem skuteczne zachowanie bramkarza na przedpolu. Zawodnik przyjezdnych, po wykonaniu interwencji, nakazał kojącym gestem opanowanie w swojej defensywie. Nerwy bywają złymi doradcami.

85'

Alex McCarthy i prawdopodobnie najtrudniejsza interwencja wieczoru bramkarza Southampton FC. Poradził on sobie z uderzeniem Saida Benrahmy.

1
83'

Podnieśli raban piłkarze po przewinieniu w centrum boiska. Sędzia próbuje uspokoić naładowanych energią aktorów widowiska i jasno daje do zrozumienia, że w tej sytuacji nie będzie żółtego kartonika.

1
80'

Przyspieszenie ataku. Piłka powędrowała do skrzydłowego ustawionego blisko pola karnego i została opanowana po crossowym podaniu. Na obieg defensor i dośrodkowanie. Po nim twarda walka o możliwość oddania strzału.

1
1
76'

Żółtą kartkę otrzymał Kyle Walker-Peters za ostre przewinienie.

72'

Żółtą kartkę otrzymał Moussa Djenepo za ostre przewinienie na Craigu Dawsonie.

Southampton FC
71'

Łukasz Fabiański ma okazję do popracowania na notę po powrocie z szatni na boisko. Kolejna pewna interwencja bramkarza West Hamu United po uderzeniu z dystansu. Tym razem poziom jego koncentracji przetestował Ryan Bertrand.

70'

Pozostaje coraz mniej czasu obu jedenastkom na rozstrzygnięcie meczu oraz przerwania pasma spotkań bez zwycięstwa. Southampton FC ma przez całą rywalizację przewagę pod względem posiadania piłki, ale nie przekłada się ona na diametralnie większą liczbę sytuacji podbramkowych.

67'

Żółtą kartkę otrzymał Andrij Jarmolenko za wślizg od tyłu w nogi przeciwnika.

West Ham United
67'

James Ward-Prowse zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Przyjezdni znaleźli się w małym niebezpieczeństwie, jednak Łukasz Fabiański z powodzeniem rozstawił swoich defensorów.

65'

Po przeciwnej stronie boiska strzelił z dystansu Pablo Fornals, ale nie dość, że kopnął futbolówkę anemicznie, to jeszcze prosto w nogi jednego z obrońców Southampton FC.

62'

Łukasz Fabiański. Dobra interwencja reprezentanta Polski po strzale z dystansu Theo Walcotta. Futbolówka szybowała w kierunku narożnika bramki West Hamu United, ale interwencja reprezentanta Polski bez jakiegokolwiek zarzutu.

1
1
60'

Na zakończenie kwadransa po przerwie akcja indywidualna Theo Walcotta została przerwana w bezpiecznej odległości od bramki Łukasza Fabiańskiego. Za moment pierwsza roszada personalna Davida Moyesa.

58'

Southampton FC. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Shane Long.

56'

Powoli budowane ataki w obu stronach boiska. W kierunku Danny'ego Ingsa poszybowało dośrodkowanie, ale blisko doświadczonego napastnika Southampton FC znajdował się defensor i nie pozwolił na swobodne oddanie uderzenia.

1
1
1
52'

Jack Stephens zagrał rozważnie i po wyprzedzeniu napastnika West Hamu United, odegrał futbolówkę do Alexa McCarthego. Stołecznemu zespołowi ponownie nie udało się stworzyć sytuacji podbramkowej.

49'

Tym razem Oriol Romeu popracował w defensywie. Wyglądało to przez moment niebezpiecznie, ale pomocnik Southampton FC nie zahaczył dryblującego Andrija Jarmolenki i nie sprokurował rzutu karnego dla przyjezdnych.

47'

Oriol Romeu próbował przebić się prawym skrzydłem w pole karne West Hamu United. Poradzili sobie obrońcy ze stolicy Anglii, dlatego Łukasz Fabiański nie musiał interweniować krótko po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania.

46'

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji. Ani gospodarzom, ani przyjezdnym nie udało się wypracować przewagi przed przerwą. Drużyny raczej działały ostrożnie i nie podjęły maksymalnego ryzyka.