PKO Ekstraklasa: 7. kolejka
01 wrz 2024 20:15
komentarz

I tym akcentem kończymy 7. kolejkę PKO Ekstraklasy. Do zobaczenia po przerwie na reprezentację! Dobranoc!

3
3
1
1
1
komentarz

Koniec! Jagiellonia przerywa serię porażek i pokonuje u siebie Widzew 1:0.

5
2
1
2
2
90+3'
Widzew Łódź
13
7
3
4
5
90+2'
90+2'
90'
2
2
1
4
7
89'

Co najmniej pięć minut dłużej potrwa druga połowa.

3
2
1
1
2
86'

Ładne uderzenie Antoniego Klimka z dystansu, odbija Stryjek. Kolejny rzut rożny.

6
2
4
2
3
84'

Głęboka wrzutka w pole bramkowe, lecz poradzili sobie z nią białostoczanie.

5
2
1
1
2
83'

Zablokowane dośrodkowanie Kerka z rzutu wolnego. Będzie jeszcze rzut rożny.

4
2
3
2
3
81'
Jagiellonia Białystok
13
10
4
6
5
80'

Kolejne groźne szarpnięcie Imaza. Najpierw jednak trzeba przechytrzyć Gikiewicza, co nie jest wcale takie proste.

3
4
3
3
1
78'
77'

Marek Hanousek też z żółtą kartką. On wcześniej jej nie miał. Woleliśmy się upewnić, bo sędzia Kwiatkowski rozdawał te kartki dość hojnie.

Widzew Łódź
7
7
2
3
5
75'
75'
4
3
2
2
2
71'

Uderzenie Imaza zablokowane. Dobitka Pululu obroniona przez Gikiewicza.

4
2
3
2
3
69'

Tym razem to Pululu podawał, a Villar uderzał. Ale za mocno, piłka poleciała nad poprzeczką.

3
3
3
2
3
67'

Zamieszanie w białostockim polu karnym, był strzał w stronę bramki Stryjka, ale nieskuteczny.

8
9
6
4
4
65'
62'
62'
61'

Nie ma rzutu karnego! Sędzia Tomasz Kwiatkowski zmienił swoją decyzję.

11
8
5
5
10
59'

Rzut karny dla Jagiellonii! Churlinov uderza, piłka odbija się od nogi Hanouska, trafia w rękę czeskiego pomocnika Widzewa. Mamy analizę VAR.

19
6
7
6
11
58'

Popędził Pululu, pilnowało go dwóch rywali. Wzięli go w kleszcze i przewrócił się. To było na linii pola karnego, więc niebezpiecznie, ale zdaniem sędziego czysto interweniowali obrońcy Widzewa.

2
2
1
2
2
56'

Tymczasem Widzew będzie miał rzut rożny po akcji Shehu i Łukowskiego.

2
2
2
1
4
55'

Prawa strona należy do Mikiego Villara. Był rajd, był nawet strzał, ale za lekki, by zaskoczyć Rafała Gikiewicza.

2
1
2
2
2
53'

Pululu przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i uderzył, lecz został zablokowany.

3
3
2
1
50'

Bramkarz Widzewa wrócił do gry.

4
5
3
1
1
49'

Rafał Gikiewicz zmuszony do interwencji na 19. metrze. Wybił piłkę głową tuż przed Darko Churlinovem.

1
1
3
2
4
47`'

Lewą stroną atakował Afimico Pululu, strzelał z ostrego kąta, ale złapał piłkę Gikiewicz.

6
3
5
2
1
46'

Druga połowa rozpoczęta. Od początku wygląda jakby to Jagiellonia miała mieć cały czas piłkę w tej części gry.